film

Film w kinie Pegaz: „Nadmiar łaski”

film

Film w kinie Pegaz: „Nadmiar łaski”

Film w kinie Pegaz: „Nadmiar łaski” - Bilety do kina

„Nadmiar łaski” - 1 i 3.03 godz. 17:00

Pokazywana w sekcji Director’s Fortnight 71. MFF w Cannes, i wyróżniona tamże nagrodą Europa Cinemas Label dla najlepszego filmu europejskiego, niezwykle inteligentna włoska komedia w gwiazdorskiej obsadzie. W roli głównej wystąpiła Alba Rohrwacher, gwiazda "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" oraz „Szczęśliwego Lazzaro”.

Życie nie rozpieszcza Lucii i Arturo. Ktoś w ich małżeństwie pozwolił sobie na zdradę – i poznajemy ich właśnie podczas gorącej kłótni. Muszą jednak nad sobą panować, z uwagi na to, że ich nastoletnia córka Rosa rzekomo śpi. Koniec końców, Arturo opuszcza dom rodzinny, najwyraźniej na zawsze. Lucia, przepracowana inspektorka nadzoru, zbyt delikatna na brutalną rzeczywistość wokół, musi się zatem przygotować na istotne zmiany w życiu.

Niedługo potem bohaterka w trakcie jednego z wyjazdów służbowych spotyka kobietę, którą początkowo bierze za bezdomną uchodźczynię. Ta jednak przedstawia się jej jako... Matka Boska...

W filmie występuje plejada gwiazd doskonale znanych fanom produkcji dystrybuowanych przez Aurora Films, jak Alba Rohrwacher („Szczęśliwy Lazzaro”, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”), Giuseppe Battiston („Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto”, „Po latach”, „Dobrze się kłamie…”) czy Valerio Mastandrea („The Place”, „Dobrze się kłamie…”).

"Surrealistyczna i genialnie pomyślana komedia z radosną atmosferą, która nie może się nie udzielić."
Cinematografo

1,3.03 godz. 17:00 Nadmiar łaski /Włochy/ komedia, 15+, 110 min., reż. Gianni Zanasi

Źródło: Aurora Films, Filmweb

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Film w kinie Pegaz: „Nadmiar łaski”

Brak recenzji

Polecane z kategorii film