Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

Goya. Śladami mistrza

film

Goya. Śladami mistrza

Goya. Śladami mistrza - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Pokazywany premierowo na ostatnim festiwalu w Cannes dokument „Goya. Śladami mistrza" odkrywa przed nami tajemnice geniusza, który z rozmachem portretował niespokojnego ducha swojej epoki. Sekrety łączących brutalność i delikatność świata, jego przepych i nędzę; będących zapisem wewnętrznych zmagań obrazów, rozszyfrowuje dla nas francuski scenarzysta, pisarz i dramaturg Jean-Claude Carrière. „Każdy znajdzie tu coś, co go uspokoi albo przestraszy, zaskoczy lub pocieszy" – mówi o zachwycającym malarstwie Goi.

„Goya. Śladami mistrza" to przewodnik po najważniejszych dla malarza miejscach (jak rodzinny dom w maleńkim Fuendetodos), kluczowych wydarzeniach z jego życia i najwspanialszych dziełach. Carrière błyskotliwie i ze swadą opowiada o zamiłowaniu Goi do malowania kobiecych stóp, rozwiązuje zagadkę tajemniczych gestów, tłumaczy, jak choroby i utrata słuchu wprowadziły czerń na płótna mistrza.

Carrière był od lat zafascynowany malarstwem Goi, a swój podziw dzielił z innym wielkim Hiszpanem, Luisem Buñuelem, z którym przyjaźnił się i współpracował. Duch tego ostatniego stale towarzyszy mu w tej wędrówce. Zarejestrowana w dokumencie „Goya. Śladami mistrza" wyprawa okazała się być szczególną, bo ostatnią podróżą Jean-Claude'a Carrière. Pisarz zmarł przed ukończeniem prac nad filmem, który tym samym stał się hołdem także dla niego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Goya. Śladami mistrza


Jak działają recenzje?
Byłam zachwycona obrazami, muzyką i pięknymi krajobrazami pokazanymi z perspektywy okna pociągu.
Zofia 02.02.2023 09:01
Film bardzo ciekawy. oglądałam z zainteresowaniem
widz 23.01.2023 12:40
Świetny film w niesamowitym miejscu i w doborowym towarzystwie. Czy można chcieć więcej?
MW 23.01.2023 08:35
Bardzo dobry film. Pozwolił inaczej spojrzeć na twórczość artysty. Zachęcił mnie do głębszego sięgnięcia zarówno do biografii jak i twórczości artysty. Oglądanie filmu w kameralnej sali, wśród osób autentycznie zainteresowanych produkcją było dużą przyjemnością.
Iwona 16.01.2023 09:35
Uczta duchowa!
Magda 16.01.2023 08:30
Świetny film, a i kino niezwykłe. Zapewne nie raz tam wrócę.
Tad 10.01.2023 10:16

Polecane z kategorii film