Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

Helatone gra do filmu „Podróż na Marsa”

film

Helatone gra do filmu „Podróż na Marsa”

Helatone gra do filmu „Podróż na Marsa” - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Duński film science-fiction z 1918 roku z towarzyszeniem muzyki na żywo w wykonaniu zespołu Helatone. Pokaz w ramach Festiwalu Muzyki i Filmu Kadry i Takty.

Helatone Trio – improwizowany skład, który tworzą: Bartek Kapsa, Kuba Kapsa oraz Kamil Pater – wszyscy znani z Conteporary Noise Sextet.
Zespół eksploruje rejony muzyki improwizowanej, tworzonej w czasie rzeczywistym. W dużej mierze opartej na poszukiwaniu formy i brzmienia zawsze od nowa i zawsze inaczej. Nie stroniąc jednak od melodii czy poszukiwań ciekawych struktur rytmicznych Helatone Trio wypracowało swój własny, oryginalny język muzyczny.
Himmelskibet / Podróż na Marsa (reż. Holger Madsen, 1918) to jedna z pierwszych Kosmicznych Oper. Film opowiada o losach kapitana Avanti Planetaros (Gunnar Tolnaes) i jego podróży statkiem kosmicznym „Excelsior” na Marsa, gdzie odkrywa rasę istot w białych szatach – marsjańskich wegetarian żyjących w pokoju i równowadze. Nakręcony podczas pierwszej wojny światowej film jest również manifestem sprzeciwu wobec okrucieństwa i bezsensu działań wojennych tak bardzo wyniszczających ówczesną Europę. Przesłanie pokoju i moralności pochodzi od archaicznego, ale i zaawansowanego społeczeństwa z Marsa, które ma nadzieję wpłynąć na cywilizację ziemską i oderwać ją od złych nawyków, takich jak przemoc, wojna i konflikty terytorialne. Uboga wiedza na temat kosmosu i sposobów podróżowania w nim, czy też wyglądu innych planet i pozaziemskich cywilizacji czyni ten film jeszcze ciekawszym i zabawnym.

Bartek Kapsa to muzyk kojarzony przede wszystkim z zespołem Contemporary Noise Sextet, z którym nagrał cztery płyty wydane w Polsce przez Electric Eye Records, a także w Niemczech (Denovali) i Japonii (Zankyo Rec.) . Wcześniej współtworzył Something Like Elvis, które odnosiło sukcesy w Polsce i zagranicą. Współpracuje także z bydgoskim środowiskiem skupionym wokół klubu Mózg, oraz działa, jako animator kultury. Autor muzyki do wielu przedstawień teatralnych oraz filmów, producent i muzyk sesyjny.

Kamil Pater – gitarzysta, improwizator, producent muzyczny, twórca muzyki do spektakli teatralnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współtwórca jednych z najbardziej wyróżniających się zespołów na scenie muzyki alternatywnej i jazzowej: JAAA!, Contemporary Noise Quartet/Quintet/Sextet, Dziki Jazz, Irek Wojtczak Quartet. Nominowany do Fryderyków w kategorii Jazzowy debiut roku za płytę Dziki Jazz. W ostatnim czasie poświęcił się produkcji muzyki i eksperymentom współtworząc wiele projektów, w tym projekt SHMIB (Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bio artem) autorstwa wybitnego artysty Elvina Flamingo.

Kuba Kapsa – muzyk, kompozytor, producent. W przeszłości leader takich zespołów jak Something Like Elvis czy Contemporary Noise Sextet. Na stałe związany z niemiecką wytwórnią Denovali Records, dla której nagrywa płyty z muzyką neoklasyczną na różne zestawy instrumentalne pod wspólnym tytułem „Vantdraught”. Jak dotąd ukazały się dwa wydawnictwa z tej serii – „Vantdraught 10” oraz „Vantdraught 4” a w przygotowaniu są „Vantdraught 5” oraz „Vantdraught 30” na orkierstrę kameralną, które ukażą się 2018 roku. Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, realizator i producent w Electric Eye Studio.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Helatone gra do filmu „Podróż na Marsa”


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii film