film

Ja, Claude Monet

film

Ja, Claude Monet

Ja, Claude Monet - Bilety do kina

Korzystając z prywatnych listów i innych pism artysty film „Ja, Claude Monet” ukazuje nowe spojrzenie na człowieka, który nie tylko namalował obraz, który dał początek impresjonizmowi w malarstwie (pod tytułem „Impresja, wschód słońca”), ale który był prawdopodobnie najbardziej wpływowym i znanym malarzem XIX i początku XX wieku. Mimo to, a może właśnie dlatego, w prawdziwym życiu, ukrytym za jego prześwietlonymi słońcem płótnami, Monet często cierpiał z powodu poczucia osamotnienia, depresji, a nawet miewał myśli samobójcze. Dzięki temu dokumentowi mamy szansę wniknąć w tajemnice dzieła artysty, który jak żaden naznaczył i przekształcił sztukę zachodnią.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ja, Claude Monet

Bardzo ciekawy film. Przybliża twórczość i życie artysty w sposób szczególnie ujmujący. Wielkie znaczenie ma sposób w jaki aktor-narrator oddaje swój głos wielkiemu artyście. Jest to niesamowita uczta dla oczu . Nawet kończące napisy, nie są w stanie oderwać do końca od wspaniałych przeżyć wizualnych i emocjonalnych. Dziękujemy za te emocje. Pozdrawiamy.
Wpadnę jeszcze nie raz!
Miło spędzony czas - klimat miejsca nieoceniony 🙂
Ciekawa opowieść o życiu artysty w tamtych czasach, o borykaniu z biedą, o jego wrażliwości, o oglądaniu przyrody poprzez osobiste okulary. Trzymała w zainteresowaniu mimo dokumentalnej formuły. Dawała wrażenie wędrówki po muzeach i czytania osobistych listów.

Polecane z kategorii film