film

KINO TAŃCA „Bobbi Jene”

film

KINO TAŃCA „Bobbi Jene”

KINO TAŃCA „Bobbi Jene” - Bilety do kina

Nowy Program Centrum Sztuki Tańca - Kino Tańca to regularne prezentacje filmów związanych z tańcem. Podczas sześciu wieczorów od kwietnia do grudnia zaprezentowane zostaną m.in. filmy dokumentalne o tematyce tanecznej, filmy taneczne/videodance, rejestracje spektakli teatrów tańca, spektakle nowej choreografii, produkcje [screendance] nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Kuratorki Programu Kino Tańca 2018, Aleksandra Osowicz i Regina Lissowska-Postaremczak. oprócz ciekawych propozycji programowych przygotowały także spotkania z twórcami i ekspertami, warsztaty i konkursy w dziedzinie tańca i filmu.

Program Aleksandry Osowicz „Ciało Mówi” to warsztaty łamiące dotychczasowe stereotypy w myśleniu o tym czym jest taniec oraz filmy, w których kino tańca łączy się z gatunkiem dokumentalnym. Codzienna rzeczywistość i kamera obserwacyjna płynnie łączą się z poezją ruchu.Producentka: Marynia Fekecz

W kwietniu poznamy historię Bobbi Jane, która po trwającej ponad dekadę udanej karierze w Batsheva Dance Company postanowiła wrócić do USA i zawalczyć o własną artystyczną niezależność. Film Bobi Jane to historia miłosna obrazująca dylematy i nieuchronne konsekwencje ambicji oraz kobiecą walkę o niepodległość.

„ Oglądanie Bobbi Jane - może okazać się dla publiczności głęboko oczyszczającym przeżyciem”-Matt Fagerholm, ROGERBERET.COM

Wybrane festiwale i nagrody: Tribeca Film Festival, Melbourne International Film Festival, Helsinki International Film Festival, Reykjavik International Film Festival, Budapest International Documentary Festival, London Film Festival.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje KINO TAŃCA „Bobbi Jene”

Bardzo inspirujący i poruszający wiele uniwersalnych tematów.

Polecane z kategorii film