film

Kajtuś Czarodziej

film

Kajtuś Czarodziej

Kajtuś Czarodziej - Bilety do kina

sala: Broadway
wstęp: 10 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Nie zgadza się na życie w Biednym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się mgła, nuda i szarość. Odwraca się od rówieśników i od całego świata dorosłych. To dla niego obce plemię. Za to świat baśni… To jest to! Zasłyszane od babci historie otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Nie królem, nie lotnikiem i nie detektywem, tylko właśnie czarodziejem! Pewnego dnia niespokojny chłopiec odkrywa w sobie magiczną moc. Jak wykorzysta daną mu szansę?
Spektakl na motywach zwariowanej powieści o małoletnim czarodzieju – historia niegrzeczności, samotności i buntu – poszukiwania sensu i walki o siebie. Twórcy realizują tym samym myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat wolności i praw dziecka.

Spektakl Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu realizowany jest we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kajtuś Czarodziej

Mądrze opowiedziana historia, którą warto, aby zobaczyli Rodzice, czy przyszli, czy obecni. Historia pokazuje perspektywę dorosłych i dzieci. Poza samym przekazem, wyróżnia ten spektakl różnorodność form dotarcia do widowni. Dla mnie, nieocennione jest to, że porusza nie tylko sferę intelektualną, ale także emocjonalną. Głebokie doznanie artystyczne, ale także przeżycie emocjonalne.
Piękny spektakl o trudnych relacjach dzieci z dorosłymi. Wzruszający, ale tez wymagający skupienia. Znakomite rozwiązania sceniczne i scenograficzne (aktorzy w maskach, które nie tylko udają poszczególne postaci, ale też mają "wymalowane" emocje co ulatwia dzieciom zrozumienie sztuki). Wiem, ze szum z widowni nie jest porządny podczas przedstawienia, ale dzieci spontanicznie reagowaly na to co dzieje sie na scenie. Moj syn zapomnial sie i krzyknął "nie, to nie prawda" kiedy Kajtuś wyglosil negatywną opinię o dorosłych. Teatrowi gratuluję umiejętności tworzenia takich emocji i pieknego spektaklu a widzom serdecznie polecam obejrzenie tego widowiska.
Przepiękny spektakl. Niebanalna gra aktorska i forma. Autentycznie wzruszyłam się tak, że uroniłam łzę... Dwòch moich synòw ( 3 i 7 lat), ròwnież bardzo zadowoleni. Każdy znalazł coś pięknego dla siebie. Dobrze, że sięgacie po Korczaka. Ponadczasowy autor.
Piekne i wzruszające. To już kolejny raz kiedy odwiedzam z synem DK Kadr , żeby zobaczyć przedstawienie wystawione przez Teatr z Wałbrzycha. Polecam
Wszystko super, zabrakło jedynie informacji, że przedstawienie jest dla starszych dzieci.
Bardzo dobra sztuka. Świetni aktorzy. Kajtek charyzmatyczny. Na uwagę zasługuje też babcia - wyjątkowo oddana. Sztukę poleciłabym raczej dzieciom od 8-9 lat.
Bardzo fajny spektakl ale dla starszych dzieci (powyzej 7 lub 8 lat) a nawet dla doroslych.
Owacje na stojąco i 3 bisy mówią same za siebie :) Klasa!

Polecane z kategorii film