film

Karski i władcy ludzkości

film

Karski i władcy ludzkości

Karski i władcy ludzkości - Bilety do kina

Jan Karski, ps. "Witold", jako emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego potajemnie wysłany do warszawskiego getta z misją rozpoznania sytuacji Żydów w przededniu "ostatecznego rozwiązania", ujawnił przed państwami zachodniej koalicji wstrząsające informacje o tragedii narodu żydowskiego. "Jeżeli nie będzie interwencji aliantów, to w ciągu półtora roku ludność żydowska przestanie istnieć" - donosił w tzw. "Raporcie Karskiego". Niestety, jak sam stwierdził, "o najgorszej zbrodni w historii świat usłyszał i nie zrobił nic…"
Kilka lat temu amerykański "Newsweek" uznał Jana Karskiego za jedną z najwybitniejszych postaci XX wieku, a jego wojenną misję określił jako jeden z moralnych kamieni milowych cywilizacji dwudziestego stulecia.
Niekwestionowanym walorem filmu Sławomira Grünberga są animowane rekonstrukcje wielu scen, takich jak aresztowanie Karskiego przez Gestapo czy jego dwukrotne wejście do warszawskiego getta. Wśród materiałów archiwalnych pokazano nigdy wcześniej nie wykorzystane wywiady przeprowadzone przez E. Thomasa Wooda, współautora książki "Karski - opowieść o emisariuszu", oraz mało znane archiwalne materiały filmowe i fotograficzne. W filmie, oprócz samego Jana Karskiego, występują m.in. prof. Zbigniew Brzeziński, oficjalny biograf Winstona Churchilla Martin Gilbert oraz prof. Władysław Bartoszewski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Karski i władcy ludzkości

Brak recenzji

Polecane z kategorii film