film

Kino Pegaz: „Ramen. Smak wspomnień”

film

Kino Pegaz: „Ramen. Smak wspomnień”

Kino Pegaz: „Ramen. Smak wspomnień” - Bilety do kina

„Ramen. Smak wspomnień” - 9,10.2 godz. 17:00

Kolejna po „Kwiecie wiśni i czerwonej fasoli” azjatycka strawa dla ducha. "Ramen. Smak wspomnień" to inspirujący oraz wzruszający film dla nienasyconych smakoszy i nieuleczalnych romantyków.

Prezentowany w sekcji Kino Kulinarne 68. MFF w Berlinie nowy film najsłynniejszego singapurskiego reżysera Erica Khoo, autora „Tatsumi”, „12 pięter” i „Bądź ze mną”.

Masato jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego oschłego ojca, chłopak pakuje walizkę i przeprowadza się z japońskiego Takasaki do Singapuru, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku swoich rodziców.

Bohater ma przy sobie czerwony notatnik – pełen refleksji i starych zdjęć – pozostawiony przez swoją singapurską matkę, która zmarła, gdy Masato miał zaledwie dziesięć lat.

W Singapurze kucharz poznaje Miki, japońską blogerkę i samotną matkę, która pomaga mu odnaleźć wuja Wee ze strony matki, właściciela restauracji Bak Kut Teh. Przy okazji Masato odkrywa, że jego babka Lee wciąż żyje i posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców chłopaka.

Masato wraz babcią spróbują wzajemnie wyleczyć swoje skołatane dusze w kuchni, gdzie wspólnie przygotowywane posiłki staną się czymś więcej niż sumą składników.

9,10.2 godz. 17:00 Ramen. Smak wspomnień /Singapur, Francja/ dramat, 15+, 89 min, reż. Eric Khoo

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie WCK i online w zakładce KUP BILET

Źródło opisu i grafik: Aurora Films, Filmweb

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kino Pegaz: „Ramen. Smak wspomnień”

Brak recenzji

Polecane z kategorii film