film

Kler

film

Kler

Kler - Bilety do kina

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce. Drugi z księży, Trybus (Robert Więckiewicz) jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który - pomimo swojej żarliwej wiary - właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

OBSADA: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak

REŻYSERIA: Wojciech Smarzowski

SCENARIUSZ: Wojciech Smarzowski

GATUNEK: dramat

CZAS TRWANIA: 133 min.

PRODUKCJA: Polska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kler

Stare kino ubikacje jak na pkp z okresu prl
Misza 05.11.2019 18:56
Jako mieszkajacy na stale w Niemczech poruszajacy sie na wozku, zwracam uwage na nie do konca przystosowane kino: za stromy podjazd rampa zewnetrzna i niedostosowana do Norm UE (za mala !) winda. Ponadto akustyka w kinie fatalna i wzajemnie sie zagluszajaca ! Sam film przereklamowany, pozostawiajacy duzy niedosyt, a przez zastosowanie "polskich skrotow myslowych" nieczytelny dla nie-polakow, przez to z niewielkimi szansami na midzynarodowe nagrody !
Krzysztof Pyrek Stuttgart, prawnik 24.03.2019 15:08
Film ciekawy, jednak zupełnie nie szokujący. Takie rzeczy, jak przemoc, kłamstwa, łapówki są wszędzie, gdzie pieniądze i władza. Jest to bardzo smutne i należy z tym walczyć. Nie postrzegam wiary i kościoła inaczej po obejrzeniu filmu. Kreacje aktorskie rewelacyjne, zarówno pierwszy plan, jak i dalsze.
Doskonały, wstrząsający film, godny polecenia. Sala kinowa bardzo przyjemna i zapewniająca komfortowe oglądanie projekcji.
Dobry film w wyremontowanej sali z dobrym nagłośnieniem i projektorem.
Mam nadzieję, że jest to pirwszy film nowego serialu K LER-LEKARZE-POLICJA-WOJSKO-NAUCZYCIELE-POLITYCY-PRAWNICY-i tak dalej......
Frekwencja mówi sama za siebie, rewelacja!!!
Film Pana Smarzewskiego rozczarował mnie, nie z powodu podjętego tematu o księżach, czy gry aktorów, tylko demagogicznego oraz mało rzetelnego przedstawiania faktów. Wykażę na czym polega demagogia . Sam tytuł filmu "Kler" odnosi się do ogółu liczącego w Polsce około 30000 księży, czwórka bohaterów nie powinna uogólniać zjawiska , bo jest to zaledwie 0,04% ogółu. Musiał Pan reżyser zdawać sobie sprawę, że sam tytuł filmu jest sugestywny i rzuca cień na wszystkich księży. Pokazane obrazy biznesowe w filmie szczególnie budowy świątyni są również zmontowane nierzetelnie, pokazano budowę świątyni w latach obecnych lecz sposobami z lat komunistycznych. W obecnych czasach materiałów budowlanych i sprzętu jest pod dostatkiem i nie trzeba na lewo załatwiać a wybór wykonawcy i jego profesjonalność oraz rzetelność jest zależna od uczciwego kosztorysu. Co tyczy przetargów na roboty przy budowach świątyń również zadał kłam, ponieważ kościół nie musi kierować się ustawami o przetargach jak na budowę autostrady, które cechują się dobrym dojściem i jak najwyższym bonusem dla zleceniodawcy, przetarg na świątynię, ma wybrać solidnego wykonawcę i nie drogiego. Grając ludziom na emocjach, trzeba być szczególnie rzetelnym w scenie końcowej filmu "samospalenia księdza" jest ona uwłaczające wszystkim ludziom oglądającym tą scenę w filmie , gdyż takie zdarzenie nie miałoby miejsca że z takiego skupiska ludzi nikt nie podjąłby próby ratunku, chyba że chciał pokazać własną naturę. Czy można powiedzieć o tym filmie coś dobrego ? można,samo podjęcie tematu: pedofilii wśród księży, rozpasania ekonomicznego, alkoholizmu, oraz stosunku kapłanów do celibatu. Kapłani odchodzą z kościoła zakochując się, czy z powodu alkoholizmu lub utraty wiary albo zawieszenia . Obraz przedstawiony przez Pana reżysera może podobać się ludziom bez smaku, lub deklarującym wiarę lecz nie praktykujących . Gra aktorów dobra, tematyka nie stawiająca za wysokiej poprzeczki, szczególnie dla spożywających w życiu prywatnym alkohol, wystarczy być sobą. Polskich aktorów cenię, więc nawet jak w chłamie występuje to i tak błyszczą . Z jednym się zgodzą z fabuły, czym wyższe stanowisko tym większa świnka. Nie lubię recenzować demagogii i oceniać reklam które przedstawiają zakłamany obraz produktom słabej jakości, przez co stają się dochodowe. Władza i pieniądz jest największym marzeniem ateistów, więc nie dziwiłbym się gdyby na film wyłożyli pieniądze politycy PO z kieszeni Sorosa, aby wpłynąć na wyborców praktykujących katolików. Ocena -3. Z poważaniem Stanisław Sławiński
Miejsca były za blisko ekranu, co powodowało dyskomfort podczas oglądania seansu - niewyraźny obraz i ból głowy. Jednym słowem obraz był niedopasowany do wszystkich widzów.
W mojej ocenie film pokazuje trzech młodych ludzi skrzywdzonych w dzieciństwie i jak to się odbiło na ich życiu. Trochę obrazuje co się dzieje w kościele o czym każdy wie a niewielu mówi głośno, nie jest to opinia rzeczywista ale daje do myślenia.
niesamowity film" wbija w fotel",wieckiewicz jakubik gajos-smietanka aktorstwa ,ważne tematy ktore w zyciu zamiatane sa pod dywan w kosciele
Super!
Świetny film, polecam .
docia224 26.11.2018 11:26
Wszystko w porządku. Polecam.
Film bardzo odzwierciedla realia polskiego duchowieństwa, dobrze się ogląda.
faneta 25.11.2018 20:09
film godny uwagi i zastanowienia. reżyser powiedział głośno o temacie uwierającym ale bardzo polskim.
Film mi się podobał, ale nie zrobił od razu na mnie tak wielkiego wrażenia jak inne dotychczasowe filmy Wojciecha Smażowskiego. Siła filmu polega jednak na tym, że na drugi dzień się o nim myśli i analizuje. Nie pozwala łatwo o sobie zapomnieć.
Pan Robótka 25.11.2018 13:08
Pierwszy seans w Migok. Bardzo pozytywna zmiana. Jestem pod wrażeniem. Plus za wygodne fotele, dźwięk i wygląd sali. Minus za brak wentylacji - gorąco, oraz brak popcornu i coli - podstawą do przetrwania seansu. Ludzie też bez sensu stoją w wejściu, tłumnie. Lepiej przesunąć minimalnie czas seansu, i wpuszczać wcześniej na salę.
Film b.dobry ,tematycznie ciekawy,dający dużo do myślenia. Reakcja niektórych widzów zaskakująca....rozlegające się śmiechy w momentach chyba najbardziej nieodpowiednich....do filmu trzeba dorosnąć.
Pełen profesjonalizm ze strony Pana dyrektora Krzysztofa Kalinowskiego, który przed projekcją filmu zrobił wprowadzenie.Pozdrawiam!Sylwia Chrut-Rudnicka
sylwia 21.11.2018 10:50
Film dobrze zrobiony pokazuje prawdę o klerze nie obrażając wartości religijnych jak to niektórzy mówią wielki szacunek dla reżysera za odwagę.Film godny polecenia
Stan 21.11.2018 08:41
Oprócz nagłośnienia sali wszystko było OK
Świetna sprawa to ze mozna kupić przez internet.
waldi580 13.11.2018 17:29
Dobry film aczkolwiek troche przereklamowany
Film mocny. Warto. Kino godne plecenia.
Film wart uwagi. Strzał w 10 przy obecnych skandalach tematycznie związanych. Kino Oaza Otwock - na nasze obecne potrzeby absolutny TOP, tylko za wysoka barierka na balkonie (albo obraz podnieście wyżej). A jak ktoś chce Cinema to jazda do stolycy. Pozdr.
Film daje do myślenia. Powinien go obejrzeć każdy Polak powyżej 15 stego roku życia.
,,samo życie,,
Film zgodny z rzeczywistością. Aktorzy super!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii film