Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

Kucie kos

film

Kucie kos

Kucie kos - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Historia w ożywionych obrazach: KUCIE KOS autorstwa Artura Grottgera.
W Powstaniu Styczniowym 1863 roku brali udział również artyści malarze. Jednym z nich był Artur Grottger, który z powodu złego stanu zdrowia nie mógł stanąć do walki z bronią w ręku, ale walczył o niepodległość z pomocą swojej sztuki…
Film opowiada o rozterkach artysty i procesie powstawania dzieł poświęconych Powstaniu Styczniowemu.
Obraz znajduje się w Szépművészeti Múzeum w Budapeszcie.

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: MAREK BRODZKI
PRODUCENT: WŁODZIMIERZ NIDERHAUS
OPERATOR OBRAZU: AREK TOMIAK PSC
SCENOGRAFIA: MAREK WARSZEWSKI
KIEROWNIK PRODUKCJI: ANDRZEJ BESZTAK
MONTAŻ: WOJCIECH JANAS
DŹWIĘK: ANDRZEJ LEWANDOWSKI, KAROL MAŃKOWSKI
KOSTIUMY: KATARZYNA LEWIŃSKA
CHARAKTERYZACJA: KAROLINA KORDAS
OBSADA: Andrzej Kłak, Jan Marczewski, Adrian Brząkała, Justyna Kowalska i inni NARRATOR: OLGIERD ŁUKASZEWICZ

Czas: 16 minut

Historia w ożywionych obrazach
POLSKA NIEPODLEGŁA to druga odsłona cyklu Historia w ożywionych obrazach, na którą składa się dziesięć ekranizacji wybranych dzieł malarskich i grafik, przedstawiających wydarzenia oraz postacie związane z dążeniami do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Cykl edukacyjny wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021.

Dzięki pracy wybitnych twórców na ekranie ożywają m.in.: Tadeusz Rejtan, Tadeusz Kościuszko, Emilia Plater, żołnierze spod Olszynki Grochowskiej, bohaterowie
Powstania Styczniowego, szwoleżerowie z czasów Księstwa Warszawskiego, rewolucjoniści z 1905 roku, a także Józef Piłsudski na czele podległych mu oddziałów strzeleckich, które dały początek Legionom.

Reżyserem i scenarzystą całego cyklu jest Marek Brodzki. Autorami zdjęć są Arek Tomiak i Paweł Flis. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski a za kostiumy Katarzyna Lewińska.

W rolach historycznych bohaterów występują znakomici polscy aktorzy, m.in: Marcin Bosak, Mateusz Damięcki, Tomasz Schimscheiner i Marcin Hycnar. Spektakularna scenografia i barwne kostiumy przenoszą widzów do przeszłości, pozwalając niejako wejść do wnętrza obrazu, przyjrzeć się jego bohaterom, usłyszeć ich rozmowy i poznać kontekst historyczny wydarzeń uwiecznionych przez artystę. Każdej historii fabularnej towarzyszy komentarz narratora, wybitnego polskiego aktora Olgierda Łukaszewicza, który opowiada o historycznym tle wydarzeń przedstawionych w filmie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Kucie kos


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii film