film

Kultura na niedzielę: Pokaz filmu Amatorzy i spotkanie z aktorami Teatru BRO i Zbyszkiem Biegajło

film

Kultura na niedzielę: Pokaz filmu Amatorzy i spotkanie z aktorami Teatru BRO i Zbyszkiem Biegajło

Kultura na niedzielę: Pokaz filmu Amatorzy i spotkanie z aktorami Teatru BRO i Zbyszkiem Biegajło - Bilety do kina

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Kultura na niedzielę".

11.07 godz. 19:00 odbędzie się specjalny pokaz filmu "Amatorzy" ze spotkaniem z aktorami z Teatru Biuro Rzeczy Osobistych oraz Zbyszkiem Biegajło.

O FILMIE:

Historia zaczyna się w momencie, kiedy teatr KRZYŚKA Biuro Rzeczy Osobistych (
tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów) wygrywają festiwal. Nagrodą, ufundowaną przez zawodowy teatr jest zrealizowanie spektaklu. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Krzysiek z aktorami właśnie pracują nad nową sztuką "Grek Zorba". Wspaniale by było wystawić ją na prawdziwej scenie. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki. Otrzymał dotację w ramach programu promującego Szekspira i działania osób niepełnosprawnych. Jeżeli chcą wystąpić w zawodowym teatrze muszą się podporządkować. Krzysiek ma wątpliwości...jednak podejmuje wyzwanie. Rozpoczynają się próby, w którym biorą udział AKTORZY ZAWODOWI i ‘znana twarz” gwiazda Wiktoria. Kiedy się pojawia aktorzy Krzyśka są pod jej wielkim urokiem. Na jednej z prób dyrektor oświadcza, że głównej roli nie może zagrać siostra Krzyśka-Mary. Dyrektor jest bezlitosny: z bezzębną, sepleniącą Mary żadnej premiery nie będzie. Powinna ją zagrać młodsza, ładniejsza aktorka z lepszą dykcją.
Krzysiek decyduje się na zmianę obsady. Premiera musi się odbyć, ale czy Krzysiek będzie z niej dumny?

NAGRODY:
Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
Nagroda Don Kichot, Nagroda Polskiej
Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Zbigniew Biegajło - Oligofrenopedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu). Prowadzi warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, ich instruktorów i wolontariuszy. Uczestnik konferencji i festiwali w kraju i zagranicą dotyczących terapii przez teatr. Założyciel i prowadzący projekty Teatru Biuro Rzeczy Osobistych. Współpracował z Teatrem Znak oraz Snów z Gdańska. Współzałożyciel Grupy Implus. Koordynuje zadania realizowane we współpracy z administracją publiczną.

Ilość miejsc ograniczona.
Bilety w cenie: 25 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kultura na niedzielę: Pokaz filmu Amatorzy i spotkanie z aktorami Teatru BRO i Zbyszkiem Biegajło

Świetna inicjatywa,
Dziękuję!!!!Bardzo dobry film i ciekawe spotkanie ze Zbyszkiem Biegajło i aktorami Teatru Rzeczy Osobistych. Świetnie pokazana praca w teatrze no i problemy z postrzeganiem osób z niepełnosprawnością intelektualną
Świetny film, poruszający bardzo ważne tematy

Polecane z kategorii film

Luca

Luca

(16)

najbliższe wydarzenie
29.07.2021 15:00

bilety od 8.00 PLN

KUP BILET