film

Kultura na niedzielę: Złotokap - pokaz specjalny i spotkanie online z reżyserem

film

Kultura na niedzielę: Złotokap - pokaz specjalny i spotkanie online z reżyserem

Kultura na niedzielę: Złotokap - pokaz specjalny i spotkanie online z reżyserem - Bilety do kina

Już 30.08 o godz. 18:00 zapraszamy na pokaz filmu "Złotokap" oraz spotkanie online z reżyserem Ragnarem Bragasonem.

O filmie:
Indiana Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Rejkjaviku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap). Jej syn Unnar żyje w jej cieniu, stale przez nią strofowany. Indiana traktuje go prawie jak dziecko i trochę świadomie, a trochę podświadomie cały czas powstrzymuje jego rozwój starając się utrzymać go zależnym od siebie. Prawdziwym szokiem jest wiadomość, że syn zakochał się w imigrantce. Wesołej, beztroskiej i szczerze oddanej Unnarowi Danieli trudno jest porozumieć się z przyszłą teściową. Tymczasem prawdziwy kataklizm dopiero przed Indianą.

Reżyser:
Ragnar Bragason, jest uznanym islandzkim rezyserem, w Polsce znanym przede wszystkim z popularnego serialu “Wiezniowie” emitowanego przez Ale Kino+, który znalazł się w ranking Top 10 islandzkich produkcji – zestawieniu Onet.pl. Film jest luzno oparty na sztuce, której autorem jest Ragnar, od 2012 roku wystawianej na scenie Teatru Miejskiego w Rejkjavik’u.
Spotkanie z reżyserem odbędzie się od razu po projekcji przez platformę ZOOM. Na ekranie będziemy mogli połączyć się na żywo z twórcą filmu "Złotokap".
Rozmowę poprowadzi Rafał Skwarek – wieloletni prowadzący audycji Magia Kina w Radiu MORS oraz twórca I Tak Słuchają Tego Tylko Nasze Mamy Podcast. Okazjonalne pióro dla portalu filmawka.pl. Student kierunku Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kultura na niedzielę: Złotokap - pokaz specjalny i spotkanie online z reżyserem

Brak recenzji

Polecane z kategorii film