film

Kurier

film

Kurier

Kurier - Bilety do kina

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie.

Nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera hitów „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies” to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego kuriera z Warszawy. Niezwykłe zdarzenia z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego to doskonały materiał na scenariusz, co podkreśla sam Pasikowski:

„Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych” Władysław Pasikowski, reżyser i scenarzysta „Kuriera”.

Producentami wysokobudżetowej produkcji są: Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio – współtwórca sukcesu świetnie przyjętego przez widzów i krytyków „Jacka Stronga”, którego na dużym ekranie obejrzało blisko 1,2 miliona widzów.

Pośród międzynarodowej obsady filmu zobaczymy wschodzące nazwiska nowego pokolenia: odtwórca głównej roli Philippe Tłokiński („Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego) i Patrycja Volny („1983” – pierwszy polski serial Netflixa) oraz plejadę polskich gwiazd: Tomasz Schuchardt, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Rafał Królikowski, Grzegorz Małecki i Jan Frycz.

Mecenasem filmu „Kurier” jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Patronem Akcji Edukacyjnej jest Wydawnictwo Nowa Era.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Kurier

Film KURIER bardzo nam się podobał. Przybliżył postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego i ówczesne wydarzenia. Przenieśliśmy się w tamte czasy. Była z nami Mama, która miała w 1944 roku 12 lat. Był to dla Niej powrót do lat dzieciństwa, które ze względu na mocne przeżycia, nadal pamięta. Dla nas SUPER film pod każdym względem. Po za tym jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w naszym Otwocku jest kino. DZIĘKUJEMY
Do obejrzenia ale nie rewelacyjny ..
Super
Kinoman 08.04.2019 09:56
Bardzo podobał mi się film i możliwość zakupu przez Internet biletu
Kino 08.04.2019 08:45
Film zbyt przereklamowany, w zakresie roli i zasług kuriera Jana NOWAKA.
Janusz1954 05.04.2019 21:15
Świetna atmosfera i miła obsługa
Damian 01.04.2019 12:08
Rozczarowanie. Spodziewałam się chyba czegoś innego. Film robił wrażenie zamówienia na okoliczność programu patriotycznego . Momentami dziwne dialogi , nieadekwatne do sytuacji . Zastanawiałam się czy to nie tzw. komediowe momenty. Przykre.
Niestety, nie tego się spodziewałam. Przewidywalny.
Bardzo dobry film. Jestem pod dużym wrażeniem.
Film bardzo dobrze wyreżyserowany, z doskonałą obsadą aktorską. Znakomita obsada zwłaszcza roli głównej - Jana Nowaka Jeziorańskiego i świetnie zagrana przez Philippe Tłokińskiego. Film emocjonujący i bardzo realistyczny, oddający atmosferę tamtych wydarzeń.
Film super 😊
Bardzo dobre tempo akcji, ukazujące realia tamtych czasów. Sensacyjna rozrywka z lekcją historii w jednym!
troche nudny
Bardzo dobry film polecam. Pozdrawiam
Dobrze zrobiony od strony technicznej, wartościowy film. Dużo ciekawych informacji historycznych.

Polecane z kategorii film