film

Legiony

film

Legiony

Legiony - Bilety do kina

W czasach zapomnienia pamiętali. W czasach nienawiści kochali. W czasach niewoli walczyli. Młodzi ludzie z pokolenia lat 1914-1916, które dało Polsce Niepodległość. To właśnie o nich opowiadają "Legiony" – imponujący rozmachem film o wchodzących w dorosłość chłopakach i dziewczynach, którzy w imię zasad, wyznawanych wartości i ideałów nie wahali rzucić się w wir walki przeciwko europejskim tyranom. Ale też o tych, którzy owych idei nie rozumieli, a przekonań nie podzielali. "Legiony" to najdroższa krajowa superprodukcja od czasów "Miasta 44" – zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, młodości, walce i zwycięstwie, zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych, ze scenami batalistycznymi, jakich w polskiej kinematografii jeszcze nigdy nie było. Jednym słowem pełne wzruszeń i prawdziwych emocji kino przygodowe w najlepszym wydaniu.

"Legiony" to uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. "Król" (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Super seans. Polecam wszystkim.
Niestety wielkie rozczarowanie. Film zwyczajnie nudny i to bardzo. Jakoś dotrwałem do końca ale połowa z ledwie 30 osób na sali już nie. Miał być ciekawy film wojenno-historyczny a wyszedł mdły melodramat. Poza fajną muzyką i rolą Baki jeden wielki knot. Szkoda czasu.
Super polecam
Super film
Film podobał mi się. Rola Józka Wieży - genialna. Momentami było zabawnie. Mirosław Baka w swojej roli też był świetny. Mamy wątek miłosny w czasach wojny. Może się podobać mniej lub bardziej. Miłosny trójkąt stworzony, jakby na pocieszenie po rzekomej stracie ukochanego - jak dla mnie. Jedyne, co mnie zaskakuje to, że Mateusz Ziółko nagrał piosenkę pt. ,,Legiony", a ona się nawet nie pojawiła w filmie. Chyba, że coś przeoczyłam, ale nie wydaje mi się, bo oglądałam uważnie.
Dag 06.10.2019 10:37
Bardzo dobry film. W zalewie szmiry całkiem udany utwór.
Heroiczna walka Polaków o niepodległość z historią miłości w tle.
Gacusiowa 30.09.2019 09:26
Piękny film. Miłość, wojna, niesamowite sceny batalistyczne. Polecam. Warto obejrzeć.
Wspaniały film. Bardzo wzruszający. Pokazujący wartości życiowe, których już niestety nie ma ... wszyscy aktorzy świetnie zagrali
Super film.

Polecane

Luca

Luca

(0)

najbliższe wydarzenie
25.06.2021 11:00

bilety od 11.20 PLN

KUP BILET