film

Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze

film

Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze

Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze - Bilety do kina

W październiku 2019 roku, z okazji 500-lecia śmierci Leonarda da Vinci, otwarto w Luwrze potężną, przygotowywaną przez ponad dekadę retrospektywną wystawę jego prac. Ekspozycja stulecia, jak pisały o niej francuskie media, a zagraniczna prasa prześcigała się w entuzjastycznych recenzjach, była dla organizatorów wyzwaniem konserwatorskim, logistycznym, dyplomatycznym.

Nadzwyczajnymi efektami tych prac można cieszyć się w...kinie!

Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze, zgodnie z intencją wystawy, stawia w centrum malarstwo; z uwagą bada znaczenie tej dyscypliny dla twórczych działań i odkryć Leonarda, w zajmujący sposób analizuje jego techniki malarskie i praktyki artystyczne.

Ponieważ wystawa cieszyła się szaloną popularnością, zdjęcia realizowano w nocy, co pozwoliło stworzyć kameralną, intymną wręcz atmosferę, tak cenną dla kontemplacji dzieł.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze

Bardzo ciekawy film prezentujący prace mistrza renesansu. Możliwość zapoznania się z historią malowanych dzieł. Techniką malarską w kameralnych warunkach. Wiele ciekawych informacji, pogłębiających wiedzę zaczerpniętą z książek. Mnie najbardziej urzekła Głowa kobiety albo Rozczochrana (La Scapigliata) polecam.
Bardzo ciekawe wydarzenie ,oczywiście wspaniale byłoby oglądać wystawę dzieł Leonarda Da Vinci na żywo ,ale nie zawsze jest to możliwe.W zamian za to uzyskujemy mnóstwo wiedzy o twórczości i życiu Leonarda , oglądamy dzieła mistrza w spokoju , bez tłoku i gwaru. Polecam i mam nadzieję ,że będzie więcej tego rodzaju wizyt w innych muzeach na świecie.
Lubię da Vinciego

Polecane z kategorii film