film

"Miasto 44"

film

"Miasto 44"

"Miasto 44" - Bilety do kina

Miało miejsce ponad 70 lat temu. Do dziś trwają spory o jego sens. Bezsporne jest natomiast to, że pochłonęło ponad 200 000 ofiar i doprowadziło do unicestwienia miasta. W roku 1956 tematowi powstania warszawskiego stawił czoło młody, 30-letni wówczas reżyser Andrzej Wajda, którego "Kanał" do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych polskich filmów. Po niemal 60 latach głos w dyskusji o jednym z najbardziej traumatycznych wydarzeń w polskiej historii zabrał również 30-latek, Jan Komasa.
Jego film opowiada losy młodego inteligenta Stefana, który wbrew składanym matce obietnicom angażuje się w działalność podziemną, a później bierze udział w powstaniu, przechodząc od jego początku 1 sierpnia do zakończenia krwawych walk na Czerniakowie. Tym powstaniem Stefan wchodzi w dorosłość: i jako żołnierz, i jako mężczyzna - z jednej strony uczy się zabijać, z drugiej poznaje smak miłości.
Wysokobudżetowa produkcja, z efektami specjalnymi w jakości i skali wcześniej w polskim filmie niespotykanej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "Miasto 44"

Slaba widocznosc.. parking pusty a ochroniarz ustawil nas tak ze ogladalismy film z widokiem na slupek (A) w aucie.. o pytanie czy mozna stanac w innym miejscu nie pozwolil jakby to byl szeryf..
W filmie było dużo ciemnych scen i były one słabo widoczne. Słaby zasięg radia. Samochodowe odbieralo, ale samochód wyłącza się automatycznie w celu oszczedzania energii a w telefonie radio nie odbieralo.

Polecane z kategorii film