Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

film

Między Kadrami. Nowe Kino Polskie 19/04/18

film

Między Kadrami. Nowe Kino Polskie 19/04/18

Między Kadrami. Nowe Kino Polskie 19/04/18 - film
Dodaj do ulubionych
Ulubione

wstęp: 5 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr
sala: widowiskowa

Cykl dwóch najnowszych filmów w reżyserii Grzegorza Zaricznego, Absolwenta Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kursu dokumentalnego w Szkole Wajdy w Warszawie. Filmy Zaricznego wielokrotnie gościły na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

„Love, Love” reż. Grzegorz Zariczny, Polska 2015, 22′
Kasia, energiczna szesnastolatka, mieszka w Nowej Hucie. Mama nie ma pracy, żyją ze skromnej renty ojca. Kasia odbywa praktyki w małym salonie fryzjerskim. Wierzy, że jak zostanie zawodową fryzjerką, to odmieni swoje życie na lepsze. W międzyczasie nawiązuje bliską, internetową relację z tajemniczym chłopakiem podpisującym się jako Italiano.

„Fale” reż. Grzegorz Zariczny, Polska 2016, 79′
Produkcja plasująca się pomiędzy fabułą a dokumentem. Wokół jest wiele ludzi, którzy nie znajdują żadnej możliwości realizacji siebie w otaczającym świecie. Nie mogą zaspokoić ani potrzeb materialnych, ani ambicji zawodowych. Takimi osobami są także bohaterki „Fal” – wchodzące w dorosłość Kasia i Ania. Dziewczyny mieszkają w Nowej Hucie, uczęszczają do tej samej szkoły fryzjerskiej i właśnie zaczynają praktyki w niewielkim zakładzie fryzjerskim. Pod okiem właścicielki rodem z wczesnych filmów Formana, dziewczyny uczą się podstaw zawodu. Przy okazji próbują też rozwiązać swoje najbardziej bolesne życiowe problemy. Aby to osiągnąć, muszą zmierzyć się z podjęciem ważnych życiowych decyzji, co jednak będzie kosztowało wiele wysiłku i zrodzi konflikt z najbliższym otoczeniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Między Kadrami. Nowe Kino Polskie 19/04/18

Brak recenzji

Polecane z kategorii film