film

Między Kadrami. Nowe Kino Polskie 23.11.2017

film

Między Kadrami. Nowe Kino Polskie 23.11.2017

Między Kadrami. Nowe Kino Polskie 23.11.2017 - Bilety do kina

W programie filmy „Cipka” (2016) i „Sztuka kochania” (2017). Po pokazie spotkanie z twórcami.

„Cipka”, reż. Renata Gąsiorowska, Polska 2016, 8′
Młoda dziewczyna spędza wieczór w mieszkaniu. Postanawia zorganizować sobie sesję przyjemności w samotności, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem.

„Sztuka kochania„, reż. Maria Sadowska, Polska 2017, 120′
„Sztuka kochania„ to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej – kobiety, lekarki, seksuolożki, która dokonała niemożliwego, szeroko otwierając drzwi polskich sypialni. Rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, Wisłocka zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki. Lata 40, powojenna Polska, Michalina kończy właśnie studia medyczne i rozpoczyna swoją przygodę z medycyną. W tym samym czasie jej życie osobiste przybiera zupełnie niespodziewany kierunek. Lata 50 Stalinowska Polska. Michalina Wisłocka, lekarka ginekolog zdobywa coraz większe doświadczenie w pracy z pacjentami. W okresie letnim Michalina wyjeżdża do Lubniewic, gdzie w ośrodku wczasowym sprawuje pieczę nad kuracjuszami. Tam właśnie poznaje Jurka, z którym przeżywa miłosne uniesienia, które zmienią jej życie. Lata 70, Polska Rzeczpospolita Ludowa. Michalina Wisłocka jest już uznaną lekarką, do której gabinetu ustawiają się kolejki pacjentek. Na jej życiowej drodze pojawia się Tereska (Jaśmina Polak), młoda redaktorka, która namawia Michalinę do wydania książki. Rozpoczyna się długa walka z Komitetem Centralnym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Między Kadrami. Nowe Kino Polskie 23.11.2017

Przede wszystkim świetna sala widowiskowa. Umiejętne wprowadzenie do spektaklu, choć prelegentka nieco speszona i onieśmielona, ale za to prawdziwa. Obydwa filmy ciekawe i trafiające do każdego widza. Atmosfera, jak w prawdziwym kinie sprzed lat, bez popcornu, coli, szurania, spacerowania podczas pokazu. Tak trzymać :)
Bardzo udany wieczór. Dobre kino + ciekawe spotkanie z Marysią Sadowską.

Polecane z kategorii film