film

Proceder

film

Proceder

Proceder - Bilety do kina

„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem - pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn.

„Proceder” zakwalifikował się do konkursu głównego 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

– Chada miał i ma liczne grono wielbicieli i kontynuatorów. Jego teksty bywały dosadne, ale nie była to dosadność dla samej dosadności, to były utwory bardzo osobiste i stylistycznie rozpoznawalne. Wielu raperów uczyło się na nim, do dziś ma lepszych i gorszych naśladowców, w sferze tekstowej wyznaczył żywe do dziś standardy – mówi reżyser filmu Michał Węgrzyn.

– W filmie pojawiają się także autentyczne postaci ze świata rapu, w tym obdarzony wielką charyzmą i otaczany szacunkiem Kali, który w pewnym momencie też znalazł się w niebezpiecznym świecie procederu, ale z nim konsekwentnie zerwał – zdradza Michał Węgrzyn.

„Proceder” jednym z najbardziej oczekiwanych filmów w 2019 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Proceder

Super film!
malina 06.12.2019 20:11
Super film, Polecam
Bardzo fajnie się oglądało, wszystko działało itp jedyny minus to to że tam było zimno i musieliśmy siedzieć w kurtkach 🤐🤐
Świetny film. Polecam
Świetna gra aktorska, postać Tomasza Chady przedstawiona na wysokim poziomie. Zdjęcia, klimat muzyka jest to film godny polecenia.
Pasja 26.11.2019 11:33
Super film. Oby było więcej tego typu kina :)
Polecam film. Rewelacyjny, chociaż dramatyczny 🙁 Szkoda człowieka 🙁
Beti 23.11.2019 13:09
Nie jestem zwolennikiem oglądania filmów, ale na ten film dałam się namówić i nie żałuję! Film świetny, trzyma od samego początku w napięciu. Wcześniej nie znałam historii tego rapera i byłam mocno zaskoczona tym jakie było jego zakończenie.
Ekstra
Film- mistrzostwo 👍. Kino ogólnie spoko, słabe nagłośnienie i tragedia jeśli chodzi o widzów, szeleszczące paczki chipsów, puszki z napojami i najlepsze- e-papierosy w kinie, bravo...
Jeden z najlepszych filmów na jakich byłam w tym roku!! 😀 Polecam
Całkiem dobry film. Choć większość na widowni stanowili młodzi ludzie w wieku pomiędzy 20 a 30 rokiem życia, to nie można powiedzieć, że jest on skierowany do tej grupy wiekowej. Nie ma w tym filmie przesady choć poruszane kwestie często są z nią przedstawiane. Naprawdę warto obejrzeć.
Polecam film warty obejrzenia . :)
Polecam, film bardzo mi się podobał.
bardzo pouczający i dający do myślenia powinien obejrzeć każdy młody człowiek
Fantastyczna gra aktorów, film trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty!
Ewa174 18.11.2019 14:03
Generalnie podchodziłem lekko sceptycznie widząc widzów na sali.... Ale miło zostałem zaskoczony. Naprawdę film warto obejrzec
Super film! wszystkim gorąco polecam
kinomaniaczka 18.11.2019 10:13
Ten film był bardzo fajny z wielką chęcią bym jeszcze raz poszła na taki film .
nataliamarat138@gmail.com 18.11.2019 10:08
Film naprawdę godny polecenia. Bardzo realistycznie oddany cały życiorys Tomasza Chady. Polecam ten film wszystkim!
Film znakomity, świetny. Naprawdę warto zobaczyć.Polecam w 100%. Kino jak zawsze ok., godne polecenia.
Bardzo ciekawa, prawdziwa historia Tomka.
AngelikaR 17.11.2019 08:34
Film dosyć ciekawy,momentami nawet śmieszny,ale mogło być przedstawione więcej faktów szczególnie odnośnie samej śmierci Tomka
SUPER
rafaello_fil 16.11.2019 16:11
Bardzo mi się podobało
Dziadek2007dd 16.11.2019 08:52
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii film

Luca

Luca

(15)

najbliższe wydarzenie
24.07.2021 10:30

bilety od 11.00 PLN

KUP BILET