film

Pan T

film

Pan T

Pan T - Bilety do kina

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Pan T

film z dużą ilością abstrakcji wyrażający szarość nie tylko w obrazie ale w czasach, których dotyczy. Niepokojące natomiast jest fakt, że w pomieszczeniu (tym w którym odbywała się projekcja) pracownicy odbywali spotkanie towarzyskie głośno rozmawiając. Mija żona jest filmem zachwycona. Wspaniała obsada, dobre wykonanie.
Wspaniały film, sala super, bardzo miły wieczór.
Mieliśmy bilety w ostatnich rzędach. Niestety obsługa sali kinowej w swoim pomieszczeniu przy otwartych drzwiach i oknach cały czas rozmawiala głośno co przeszkadzało w oglądaniu..
Świetny seans, bez reklam, punktualny.
Bardzo udany film pełen absurdalnego podtekstu i humoru. Kult jednostki wydaje się niestety chwilami znów aktualny. Postać głównego bohatera zagrana po mistrzowsku, a Paweł Wilczak szlachetnie się starzeje. Swoją drogą, który reżyser zaangażowałby AKTORKĘ z takimi bruzdami na twarzy? Facetom więcej uchodzi?;)))
Szybka i sprawna transakcja.Polecam

Polecane z kategorii film