film

Piłsudski

film

Piłsudski

Piłsudski - Bilety do kina

To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Piłsudski

Film bardzo ciekawy dla osób zainteresowanych historią. Szyc jako Piłsudski - bardzo dobry. Kino Zdrój - nowoczesne, chyba niedawno remontowane, fotele wygodne, klimatyzacja sprawnie działająca. Polecam!
Salomea 10.11.2019 21:21
ani historyczny, ani fabularny
Fajny film
Adrianna 06.10.2019 13:13
Film spełnił nasze oczekiwania.
Nie pokazane najważniejsze wydarzenia, których prowodyrem był Piłsudski (m.in. przewrót majowy). Bardziej jakaś obyczajówka niż dobry film.
Film oglądało się wspaniale. Jest naprawdę wciągający. Czytałam wcześniej zarzuty, że zbyt skrótowo został potraktowany życiorys Pilsudskiego, ale nie oszukujmy się ile zmieści się losów osoby tak interesującej i zaslużonej w 2h filmie m. Ujeto to co najwazniejsze. Role odegrane przez B.Szyca, M. Boczarskieą i Dębską znakomite.
Całość średnia, gra aktorska dobra.
Świetny film, doskonała obsada. Warunki oglądania bardzo dobre.
Film koszmar, Borys Szyc gra dobrze ale poza tym dno ! nie zbudowano żadnego napięcia, flaki z olejem. Szkoda .
Lubimy chodzić do mniejszych kin, więc jesteśmy bardzo zadowoleni ;) wszystko na plus

Polecane z kategorii film