film

Płatek śniegu

film

Płatek śniegu

Płatek śniegu - Bilety do kina

Zestaw krótkich filmów stworzony przez Kino Dzieci specjalnie na okres świąteczny. Nastrojowe animacje na długie zimowe wieczory.

Filmy rekomendowane dla dzieci od 5. roku życia.

W skład zestawu wchodzą następujące filmy:

Płatek śniegu, Rosja 2012, 6 min

Pewnego dnia mały chłopiec z afrykańskiej wioski dostaje tajemniczy list: z koperty wylatuje płatek śniegu. Bohater zaczyna marzyć o tym, by pierwszy raz w życiu zobaczyć śnieg. Jego marzenia się spełniają. Jednak okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni. Afrykańskie zwierzęta zaczynają marznąć. Czy chłopcu uda się uratować sytuację?

Mały Gruffalo, Wielka Brytania 2011, 27 min

Gruffalo mieszka w jaskini w lesie wraz ze swoim dzieckiem. Czas, kiedy towarzystwo ojca i przestrzeń jaskini były dla dziewczynki wystarczające, się kończy. Gruffalo próbuje ustrzec córkę przed niebezpieczeństwem czyhającym na nią w lesie, do którego dziewczynka bardzo chce wyruszyć. Opowiada jej historię o Wielkiej Złej Myszy. Dziewczynka jednak nie zważa na przestrogi ojca i udaje się w podróż po ciemnym i przerażającym lesie.

Mały ptaszek i liść, Swajcaria 2012, 4 min

W zasypanym śniegiem lesie na gałęzi wisi ostatni jesienny liść. Mały ptaszek chce go podlać, ale liść odrywa się od drzewa i unosi się na wietrze, wirując w zimowej scenerii lasu. Do tańca przyłącza się zachwycony ptaszek, ale ognistoczerwony lis już czyha za drzewem. Czy ptaszkowi uda się uniknąć niebezpieczeństwa?

Śnieg, Francja 2015, 26 min

Śnieg przykrył caluteńkie miasto. Tak grubą warstwą, że wszystkie ulice są zamknięte. Nie wiadomo skąd nagle pojawia się cała rodzina Inuitów. Wszyscy odśnieżają, a oni już zbudowali igloo i spokojnie łowią w przerębli. I chociaż we francuskim miasteczku nikt nie mówi ani słowa w ich języku, ani żadne z nich nie rozumie francuskiego, i tak pomogą sobie nawzajem, tak jak pomagają sobie Simeon i Kuduluk – nowi, najlepsi przyjaciele.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Płatek śniegu

Ciekawe, uwrażliwiające animacje dla dzieci. Polecam dla wrażliwych dzieci.
Świetne wydarzenie
Spektakl wspanialy. Ale bardzo irytowali mnie niektorzy rodzice uzywajacy podczas caly czas trwania emisji filmow telefonow komorkowych. To bardzo przeszkadza w odbiorze, taki ekran emituje przeciez światlo a w sali jest ciemno. To juz kolejny raz kiedy jestem na jakims wydarzeniu z moimi dziecmi a znudzeni rodzice zachowują sie w ten sposob. Czy mogliby Panstwo podawac na poczatku taki komunikat aby podczas seansu nie uzywac tel. komorkowych? Tak bylo np. na festwali Kino Dzieci, bardzo mi sie to podobalo.

Polecane z kategorii film