inne

Pokaz filmu "Alchemia"

inne

Pokaz filmu "Alchemia"

Pokaz filmu "Alchemia" - Bilety

Zapraszamy serdecznie 23 października o godz. 18:00 i 20:00 w Sali Widowiskowej. Wstęp: 5 zł. Bilety do zakupienia w kasie MDK Batory.
Wielkie Hajduki to obecnie dzielnica Chorzowa o nazwie „Batory” położona w południowej części miasta. Historia tego miejsca sięga XVII wieku, jednak powstanie miejscowości w obecnej formie łączy się ze zbudowaniem huty „Bismarckhütte” (obecnie „Huta
Batory”), która na ponad 150 lat naznaczyła przemysłowy charakter tego miejsca wpływając tym samym na sposób życia jego mieszkańców.
„Alchemia” to poetycko - dokumentalny projekt filmowy intrygujący skojarzeniami i prowokujący do refleksji nad specyfiką tego miejsca, wydobywający z przestrzeni, jaką są Hajduki ich istotę i
ducha, ukazując to, co najistotniejsze. Symbolika filmu jest silnie zwrócona ku codziennemu,
ale głęboko poetyckiemu i metaforycznie wyrażonemu życiu Hajduk w całej przestrzeni ich istnienia.
W filmie wykorzystane są obrazy Piotra Naliwajki, poezja ks. J. Szymika oraz twórczość Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów z Miejskiego Domu Kultury Batory. Nie zabrakło też sportowych legend tego miejsca: Antoniego Piechniczka, klubu Ruchu Chorzów i in.
Zdjęcia do filmu były realizowane w Hucie Batory, kopalni Guido i na stadionie Ruchu Chorzów oraz w lokalnych szkołach i ich boiskach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Pokaz filmu "Alchemia"

Piękny obraz i punkt widzenia . Ja pracuję na terenie Huty Batory i w tym obrazie widziałam miejsca , które na co dzień widuję. Podoba mi się Chorzów Batory ,chociaż nigdy tam nie mieszkałam ..Czuję niedosyt i mam nadzieję , że jeszcze kiedyś powstanie następna część filmu o Wielkich Hajdukach. Pozdrawiam gorąco twórców ;))
Film był super, taneczni-dokumentalny. Łezka w oku się kręciła. Chciałam zgłosić problem z biletem. Wyskakiwał błąd podczas skanowania (z tego co widziałam nie tylko ja miałam problem)
Udany, wartościowy i potrzebny film. Gratuluję Autorom!

Polecane z kategorii inne