Poranki dla dzieci czerwiec | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

film

Poranki dla dzieci czerwiec

film

Poranki dla dzieci czerwiec

Poranki dla dzieci czerwiec - Bilety do kina

Trzy animacje dla dzieci już od 4 roku życia, idealne na pierwsze spotkanie z kinem

Bilety w cenie 10 złotych.

Serce z piernika (13’)

W pewnym górniczym miasteczku żył sobie chłopiec o imieniu Szymek. Jego tata pracował w pobliskiej kopalni, a mama zajmowała się domem. Na dziesiąte urodziny, mama podarowała Szymkowi piernikowe serce. Pewnego dnia chłopiec poszedł po glinę, aby naprawić podłogę w domu. Podczas pracy spotkał Starca, który na gliniankach szukał swojej fajki. Szymek włączył się do poszukiwań, a kiedy zaczął padać ulewny deszcz, dodatkowo pomógł Starcowi wyciągnąć wózek z błota. Niestety, wracając do domu chłopiec zorientował się, że zgubił prezent od Mamy. Czy uda mu się go odnaleźć?

Kluskowa brama (13’)

W pewnym zaułku wrocławskim, żyli sobie Gospodyni i Majster, który ponad wszystko na świecie lubił kluski śląskie gotowane przez żonę. Pewnego dnia Majster sprzedaje swoje kluski najpierw Burmistrzowi, a później jego Kucharzowi oraz przyjmuje zamówienie na przyszłość. Wraca do domu i obiecuje żonie, że jej pomoże w gotowaniu bo dzięki kluskom śląskim będą odtąd bogaci. Czy Majster dotrzyma słowa?

O drwalu i diable (13’)

Filmowa adaptacja bajki Hansa Christiana Andersena, jest zabawną, ale jakże prawdziwą historią pewnej plotki. Akcja toczy się na przedmieściach pewnego Kurzego Miasteczka wokół narastającej plotki, o nobliwej kurze, która zgubiła jedno małe piórko. Wiadomość przekazywana z ust do ust, a właściwie z dzioba do dzioba, zamienia się w „dramatyczną” opowieść o pięciu kurach, które „umarły” z miłości do koguta. Zachowania kur i innego ptactwa, pokazują w krzywym zwierciadle ludzkie reakcje i emocje związane z rozpowszechnianiem plotki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane