film

Retransmisja - SZELMOSTWA SKAPENA

film

Retransmisja - SZELMOSTWA SKAPENA

Retransmisja - SZELMOSTWA SKAPENA - film
Dodaj do ulubionych
Ulubione

CYKL RETRANSMISJI SPEKTAKLI MOLIERA W TEATRZE ELEKTRYCZNYM W SKOCZOWIE

Spektakl na podstawie komedii Molière w reżyserii i inscenizacji Denisa Podalydèsa

Czas trwania: 131 minut

Obsada:

Bakary Sangaré (Sylwester), Gilles David (Argant), Adeline d’Hermy (Zerbineta), Benjamin Lavernhe (Skapen), Didier Sandre (Geront), Pauline Clément (Hiacynt), Julien Frison (Oktaw), Gaël Kamilindi (Leander), Maïka Louakairim (Karlo), Aude Rouanet (niania)

Twórcy:

Éric Ruf (scenografia), Christian Lacroix (kostiumy)

Opis:

Komedia na pograniczu farsy inspirowana motywami z tradycyjnych włoskich sztuk w stylu commedia dell’arte. W sztukach tego stylu, często na wpół improwizowanych, występowała galeria sztandarowych postaci: dwaj ojcowie (często piastujący godności doktora itp.), młodzi zakochani, sprytna służąca, obrotny służący, pyszałek kapitan i inne. Te same postaci znajdziemy w brawurowej komedii Moliera, który swemu przebiegłemu służącemu nadaje imię Skapena.

Intryga jest prosta, ale w miarę rozwoju zamienia się w nieuniknione zabawne nieporozumienie. Dwaj młodzieńcy Oktaw i Leander pod nieobecność swoich ojców zakochują się i żenią z Hiacyntą i Zerbinettą. Obaj poniewczasie uznają, że ojciec nie spojrzy łaskawym okiem na decyzję syna i wzywają na pomoc służącego Leandra – Skapena. Ten, dzięki licznym sztuczkom, łgarstwom i oszustwom, wydobywa młodzieńców z kłopotów, ale szczęśliwy finał jest możliwy głownie dzięki temu, że ostatecznie okazuje się, że dziewczęta są zaginionymi córkami obu ojców. Oczywiście na szczęście okazuje się, że żona Oktawa jest siostrą Leandra, a ukochana Leandra – siostrą Oktawa. Spektakl wyreżyserował Denis Podalydes.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

30.06.2022, 19:00 Teatr Elektryczny
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Retransmisja - SZELMOSTWA SKAPENA

Brak recenzji

Polecane z kategorii film