Roma | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

film

Roma

film

Roma

Roma - Bilety do kina

ROMA to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Temat ciekawy ale dużo dłużyzn, powodujących , że film robi wrażenie nudnawego .
Ogromne rozczarowanie, według mnie nie jest to film na miarę oskara, pod żadnym względem. Chyba, że oskar dla grających w nim naturszczyków,
Film mdły, nijaki, bezcelowe i szary. Czarno-biała formuła to za mało na arcydzieło. Dwie interesujące sceny i to wszystko. Po zakończeniu czuje się wdzięczność, że można wyjść z tej bylejakości.
W mojej opinii to reżyser zmarnował 2h mojego życia. Film o niczym. Pokazana normalna proza życia. Zdjęcia ładne i nic więcej. Trzeba było wyjść po pierwszych 30 min a nie czekać do końca.
Treść filmu ukazuje społeczność tamtych lat.Relacje międzyludzkie, ich rozterki i przemyślenia. Właściwie nasza teraźniejszość nie odbiega wiele od tej przedstawionej przez reżysera.

Polecane