film

Rowery kontra samochody

film

Rowery kontra samochody

Rowery kontra samochody - Bilety do kina

Rowery kontra samochody | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

23 lutego godz. 19.00

Dokument Rowery kontra samochody opowiada o ludziach, którzy poprzez swój tryb życia i zaangażowanie społeczne starają się walczyć z rosnącą liczbą samochodów zagarniających przestrzeń ich miast. Aline z São Paulo, przedstawicielka lokalnego ruchu rowerzystów, zachęca mieszkańców do korzystania z jednosladów mimo zastraszającej liczby rowerowych wypadków. Burmistrz Toronto, Rob Ford, nie szczędzi sił w tworzeniu ścieżek rowerowych w swoim mieście. Niedoścignionym wzorem w batalii jednośladów z samochodami jest jednak Kopenhaga.

Film wskazuje jako wzór Amsterdam i Kopenhagę, miasta w których 40% mieszkańców codziennie porusza się jednośladem. Aktywiści z całego świata dążą do zastąpienia samochodu rowerem, a tym samym zmniejszenia emisji spalin i polepszenia warunków życia w miejskich aglomeracjach. Nierzadko muszą toczyć ciężkie batalie z władzami miast. Jak na tym tle wygląda polska rzeczywistość?

Z tej rzetelnej, komunikacyjnej kwerendy wyłania się obraz odpornej na polityczne zmiany sieci powiązań między biznesem a urzędnikami, która wpływa na codzienność mieszkańców miast. Rowery kontra samochody to także głos rozsądku w tej batalii, wskazujący rzeczywistych winnych – to nie ścieżki rowerowe czy właściciele aut tamują ruch miejski, lecz nieudolne władze. Mariusz Mikliński, Aktivist

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane