Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

Szarlatan

film

Szarlatan

Szarlatan - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Najważniejsza polska reżyserka i zarazem jedna z najwybitniejszych autorek światowego kina powraca opartym na faktach, zrealizowanym z rozmachem „Szarlatanem”. Debiutujący na tegorocznym Berlinale, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu, film Agnieszki Holland to znakomita, nieszablonowa i niesłychanie zmysłowa opowieść o mężczyźnie, który zapragnął okiełznać naturę. Twórczyni nominowanych do Oscara „W ciemności” i „Europy, Europy”, a także „Obywatela Jonesa” i „Pokotu”, gromadzi tu najważniejsze wątki swojej twórczości: bierze na warsztat postać geniusza, obserwuje relacje człowieka z przyrodą, przygląda się wierze, która czyni cuda i po raz kolejny jest naszą przewodniczką po paradoksach XX wieku. A kreśląc zaskakującą love story, przypomina, jak łatwo miłość może zmienić się we własne przeciwieństwo.

Choć rozgrywa się w przeszłości, „Szarlatan” jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę.

Przywołując legendarną postać czeskiego zielarza, reżyserka wydobywa na światło dzienne jego tajemnice, emocje i pragnienia, na które jedynym lekarstwem jest fanatyczne oddanie pracy. „Szarlatan” pokazuje, że talent bywa przekleństwem, a władza zawsze łączy się z pychą. Tworząc fascynującą, pełną sprzeczności postać uzdrowiciela, Agnieszka Holland ucieka od odpowiedzi na pytanie, czy był ludowym lekarzem czy zwykłym oszustem. Prawda, która ją interesuje, dotyczy naszej wiary w cuda, tęsknoty za autorytetem, pragnienia, by żyć w zgodzie z naturą – także naszą własną.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Szarlatan


Jak działają recenzje?
Kino we Włoszczowie świetnie zorganizowane. Nowa sala kameralna robi wrażenie. Mimo pandemii czuliśmy się bardzo bezpiecznie. Film nieprzeciętny. Historia Mikolaska robi wrażenie i choć Agnieszka Holland nie jest moją ulubioną reżyserką, tym razem muszę ją pochwalić. Dobra muzyka. Film trzeba obejrzeć w kinie, duży ekran, dobra akustyka to podstawa. Nie wolno nam porzucać kina dla telewizji i domowej prezentacji.
Andrzej 01.03.2021 09:30
Końcówka mnie zakończyła! Bardzo dobry film. Jeszcze do niego wrócę.
martaszewska 25.02.2021 11:31
Piękne miejsce, piękny film
Michał 24.02.2021 10:20
Nie mam żadnych zastrzeżeń
Kuba 24.02.2021 09:39
Wspaniały film
J. 24.10.2020 18:18
Super
Memyselfni 22.10.2020 08:28
Fajny film i wątek biograficzny. Czesi to jednak luzaki.
karban 20.10.2020 21:10
Wszystko odbyło się przy zachowaniu niezbędnych procedur. Mała ilość widzów. Siedzenia co drugie było wolne. Środki do dezynfekcji tuż przy drzwiach. W łazienkach czyściutko. Nie za długie reklamy no a fillm Agnieszki Holland jak zwykle doskonały.
Rico 19.10.2020 11:56
Bardzo klimatyczne miejsce. Rewelacyjne do obejrzenia nietuzinkowych filmów, a ilość podawanej herbaty wystarcza na dwugodzinny seans. Filmy Patryka Vegi należy jednak oglądać w multipleksie, zagryzając śmierdzącą kukurydzą rozmiękczaną sporymi łykami coli z nalewaka
Wojciech 15.10.2020 17:52
Piękny, klimatyczny film i miły wieczór:)
Bożena 11.10.2020 18:18

Polecane z kategorii film