film

Spektakl Telewizyjny na ekranie Kina Len: Walizka

film

Spektakl Telewizyjny na ekranie Kina Len: Walizka

Spektakl Telewizyjny na ekranie Kina Len: Walizka - Bilety do kina

Serdecznie zapraszamy na spektakl telewizyjny, który wyświetlimy na ekranie kina Len pt."Walizka". Spektakl zrealizowano w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych pod nazwą "Teatroteka".

Opis:

Fransua Żako poszukuje prawdy. Prowadzony przez Narratora i Automatyczną Sekretarkę, pokonuje drogę z domu do Muzeum Zagłady, aby tam, na jednej z walizek z Auschwitz, rozpoznać nazwisko swojego ojca. Nie jest to jednak zwykły spacer, ale droga ku odzyskaniu pamięci i tożsamości. Prawda, której brakowało mu przez całe życie, nagle uderzy w niego z niebywałą siłą. Ten gwałtowny zwrot sprawi, że powrócą wspomnienia, sytuacje, pytania, które przez lata nie mogły doczekać się odpowiedzi. Przed oczami bohatera przepłynie całe życie: dziecięce wspomnienia, sny, spotkania, podróże, różne etapy nieporadnej drogi ku odkryciu samego siebie. Spacer do Muzeum staje się podróżą przez pamięć, a miejsca, w których zatrzyma się Fransua, realne lub nierealne, stworzą swoistą mapę mentalną, utkaną z wątpliwości, obaw i nadziei związanych z otwarciem walizki ojca, jedynej pamiątki po nim.

Niesamowita konstrukcja sztuki, jej struktura i język, który o Holokauście mówi w odważny i nowatorski sposób, chronią sztukę przed nadmiernym patosem i smutkiem. Historia Fransua Żako opowiadana jest przez tajemniczego Narratora, który wraz ze swoją towarzyszką, Automatyczną Sekretarką, śledzi, przeżywa i komentuje wszystkie etapy drogi Fransua. Dwutorowość sztuki i silna narracyjna rama sprawiają, że ta oparta na faktach historia nabiera wewnętrznej dynamiki, tworzy z pozoru lekką, ale niezwykle głęboką i aktualną opowieść. „Walizka” stawia także szersze pytanie o społeczną pielęgnację pamięci o Zagładzie. Jest jak pytanie, postawione każdemu, kto bezpiecznie i bezrefleksyjnie chowa ją do ciemnego archiwum.

Występują:

Adam Ferency ( Fransua Żako/Pantofelnik)

Krzysztof Globisz ( Narrator)

Halina Łabonarska ( Przewodniczka)

Marta Król ( Automatyczna sekretarka/Żaklin)

Łukasz Lewandowski ( Poeta)

Autorka sztuki : Małgorzata Sikorska – Miszczuk

Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski

Czas trwania: 67 minut 16.s/ rok produkcji 2013

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Spektakl Telewizyjny na ekranie Kina Len: Walizka

Brak recenzji

Polecane z kategorii film

Luca

Luca

(15)

najbliższe wydarzenie
24.07.2021 10:30

bilety od 11.00 PLN

KUP BILET