Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

"Święto Ognia"

film

"Święto Ognia"

"Święto Ognia" - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Komedia obyczajowa, prod. Polska, reż. Kinga Dębska, wyk. Paulina Pytlak, Tomasz Sapryk, Joanna Drabik, Kinga Preis, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman, Mariusz Bonaszewski, Mikołaj Roznerski, czas trwania filmu 94 min.

Miłość, której nie da się zapomnieć, pasja i cena sukcesu – to wszystko w nowym filmie ukochanej reżyserki Polaków – Kingi Dębskiej („Moje córki krowy”, „Plan B”, „Zupa nic”). Tym razem zdobywczyni rekordowej liczby nagród i wyróżnień przyznawanych przez krajową publiczność powraca z lekko magicznym, pełnym humoru i wzruszeń projektem, który – jak sama mówi – jest najbardziej czułym i delikatnym z jej filmów, czymś pomiędzy „Amelią” a „Nietykalnymi”. Podnoszące na duchu „Święto ognia” powstało w oparciu o uwielbiany przez czytelników i uhonorowany nagrodą literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 roku, autorstwa Jakuba Małeckiego.

Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją (Joanna Drabik) – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo., a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: "Święto Ognia"


Jak działają recenzje?
Film bardzo fajny. Polecam
Sylwia 24.10.2023 13:21
Film rewelacja. Problem z nagłośnieniem- rozumiem że kino w Mławie jest po remoncie ale czy naprawdę fachowo dostosowano nagłośnienie?? Mam ogromne wątpliwości. Jestem młodą osobą bez problemów słuchowych a nie dało się wytrzymać, było tak głośno że uszy bolały.. kilka osób z sali zwróciło obsłudze uwagę. Dramat.
Renata 23.10.2023 20:57
Film ciekawy, wzruszający. Jest jednak luźna adaptacja książki.
Dariusz 23.10.2023 18:28
Świetny film. Ciekawy. Pokazuje, ze zycie z osoba niepełnosprawną to nie tylko udręka.. i ze takie osoby poza ograniczeniami fizycznymi są takie jak inni. Polecam!
Zazu464 22.10.2023 15:22

Polecane z kategorii film