film

Van Gogh. Pola zbóż i zachmurzone niebiosa

film

Van Gogh. Pola zbóż i zachmurzone niebiosa

Van Gogh. Pola zbóż i zachmurzone niebiosa - Bilety do kina

Nowe spojrzenie na Van Gogha, dzięki spuściźnie największej prywatnej kolekcjonerki prac tego holenderskiego malarza: Helene Kröller-Müller (1869-1939), która na początku XX wieku kupiła prawie 300 jego dzieł – obrazów i rysunków. Okazją do opowiedzenia historii tej kolekcji i wielkiej miłości do sztuki, która do niej doprowadziła, była wyjątkowa wystawa twórczości Van Gogha zatytułowana właśnie „Pola zbóż i zachmurzone niebiosa” w Bazylice Palladiana w Vicenzy, gromadząca 40 obrazów i 85 rysunków z Muzeum Kröller-Müller w Otterlo w Holandii, gdzie obecnie znajduje się dziedzictwo Helene. To opowieść o kobiecie, która w duchowej udręce Van Gogha mogła rozpoznać własną, ukazując bezcenne artystyczne skarby na tle architektonicznego piękna Muzeum Kröllera-Müllera w rozległym parku De Hoge Weluge. Film przedstawia egzystencjalną udrękę malarza, widzianą przez fragmenty listów do brata Theo. To one wyznaczają tempo wystawy i inspirują do pokazania miejsc, w których Van Gogh mieszkał – od Paryża po Prowansję.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

18.12.2021, 12:00 Kino Kameralne Cafe
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D

Brak wydarzeń w: Gdańsk

Recenzje i opinie: Van Gogh. Pola zbóż i zachmurzone niebiosa

Dokument w interesujący sposób przedstawia twórczość artysty. Jednocześnie zestawia jego postać z osoba jego kolekcjonerki Heleny Kroller-Mueller
CIEKAWY INSPIRUJACY I GŁEBOKO ZAPADAJACY W PAMIEC.
Każdy kto jest choć trochę zainteresowany sztuką i bohaterami, którzy na przestrzeni lat ją tworzą, powinien zobaczyć tą produkcję.
KrystianFilip 17.10.2021 08:30

Polecane z kategorii film