film

Van Gogh. U bram wieczności

film

Van Gogh. U bram wieczności

Van Gogh. U bram wieczności - Bilety do kina

sala: Broadway
wstęp: 12/15 zł, bilety dostępne online lub w DK Kadr

UWAGA!!! Na tydzień przed oficjalną polską premierą filmu na naszym ekranie będzie można zobaczyć film „Van Gogh. U bram wieczności”, w roli tytułowej Willem Dafoe.

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia, jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką. W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Van Gogh. U bram wieczności

Film fajny, reflejsyjny. Szczególnie podobało mi się, choć na początku było to zaskoczeniem, do którego trzeba się było przyzwyczaić, że patrzyliśmy na losy bohatera niejako jego oczami. Kamera poruszała się tak jak on, "biegła, szła..." a nie nieruchomo przesuwała się na statywie jak to zwykle bywa. Przez to od początku świat Van Gogha był chwiejny, taki właśnie jak on go odczuwał. Ciekawe doświadczenie. Polecam film oczywiście 😊
Sophie 11.11.2019 13:01
Zdjęcia z tzw ręki bardzo przeszkadzały w odbiorze filmu. Nie można było skupić się na dialogach; bardzo dobrych zresztą.
Świetne miejsce z niezwykłym klimatem retro,przemiła obsługa,pyszna kawa. Byłam pierwszy raz,ale na pewno wrócę.
PORUSZAJĄCY FILM.WARTO OBEJRZEĆ
Bardzo dobry. Robi wrażenie
Pomysł na wydarzenie - b. dobry Organizacyjnie b. dobrze, z małym wyjątkiem - lekką uciążliwością był zaduch na sali i brak cyrkulacji powietrza. Poza tym zdarzają się sąsiedzi spożywający zapachowe kanapki i szeleszczący papierami ...
Odważne, artystyczne kino dla widzów wrażliwych na malarstwo. Wspaniała muzyka, niezwykła praca kamery a poza tym Willem Dafoe. Majstersztyk.

Polecane z kategorii film