Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

film

Wystawa na Ekranie. Gauguin na Tahiti.Raj utracony.

film

Wystawa na Ekranie. Gauguin na Tahiti.Raj utracony.

Wystawa na Ekranie. Gauguin na Tahiti.Raj utracony. - film
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Reżyseria: Claudio Poli
Czas trwania: około 90 minut
Paul Gauguin jest postacią budzącą wyjątkowe emocje w świecie sztuki. Buntownik, który poświęcił wygody zachodniego społeczeństwa, by szukać artystycznego spełnienia na wyspach Oceanu Spokojnego? Czy może hipokryta i degenerat, który utrwalił egzotyczne klisze społeczne i wykorzystywał swój status, by omamiać kobiety z tropikalnego raju?

Film „Gauguin na Tahiti. Raj utracony” opowiada o czasie, kiedy ten przedstawiciel postimpresjonizmu, jeden z najznakomitszych malarzy XX wieku, przebywał na Tahiti. Jego malarstwo nabrało wtedy monumentalnej prostoty. Artysta swym obrazom nadawał tytuły w języku miejscowym, podkreślając przez to ich odmienność od twórczości paryskiej; odbijała się w nich zmysłowa bujność przyrody i ludzi tropików, pochwała uduchowienia i szlachetnej pierwotności bytowania Maorysów.

Od Tahiti i archipelagu Markizów, gdzie żył i tworzył Paul Gauguin, po amerykańskie placówki (The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Museum of Fine Arts w Bostonie), w których zachowane są jego wyjątkowe dzieła, reżyser Claudio Poli zabiera widza w wyjątkową podróż przez życie odkrytego na nowo rewolucjonisty współczesnego malarstwa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Wystawa na Ekranie. Gauguin na Tahiti.Raj utracony.

Film bardzo nam się podobał: tematyka, tempo i sposób przedstawienia osoby, życia i twórczości Paula Gauign'a. Fakt, że film był w języku włoskim ( i miejscami francuskim) z angielskimi napisami był dla nas atutem, chociaż nie spodziewaliśmy się tego, podobnie jak inni widzowie. Był to pierwszy film, jaki obejrzeliśmy w kinie od września, więc tym bardziej doceniliśmy to wydarzenie. Poza tym kino Kameralne jest bardzo oryginalnym miejscem ze szczególną atmosferą!
17.06.2021 11:44
Wystawa na Ekranie. Gauguin na Tahiti.Raj utracony.
Gdańsk, 16.06.2021
Kino Kameralne Cafe

Polecane z kategorii film