Wystawa na Ekranie. Gauguin na Tahiti.Raj utracony. - Gdańsk Kino Kameralne Cafe | Kupuj Bilety Online - biletyna.pl

film

Wystawa na Ekranie. Gauguin na Tahiti.Raj utracony.

film

Wystawa na Ekranie. Gauguin na Tahiti.Raj utracony.

Wystawa na Ekranie. Gauguin na Tahiti.Raj utracony. - Bilety do kina

Reżyseria: Claudio Poli
Czas trwania: około 90 minut
Paul Gauguin jest postacią budzącą wyjątkowe emocje w świecie sztuki. Buntownik, który poświęcił wygody zachodniego społeczeństwa, by szukać artystycznego spełnienia na wyspach Oceanu Spokojnego? Czy może hipokryta i degenerat, który utrwalił egzotyczne klisze społeczne i wykorzystywał swój status, by omamiać kobiety z tropikalnego raju?

Film „Gauguin na Tahiti. Raj utracony” opowiada o czasie, kiedy ten przedstawiciel postimpresjonizmu, jeden z najznakomitszych malarzy XX wieku, przebywał na Tahiti. Jego malarstwo nabrało wtedy monumentalnej prostoty. Artysta swym obrazom nadawał tytuły w języku miejscowym, podkreślając przez to ich odmienność od twórczości paryskiej; odbijała się w nich zmysłowa bujność przyrody i ludzi tropików, pochwała uduchowienia i szlachetnej pierwotności bytowania Maorysów.

Od Tahiti i archipelagu Markizów, gdzie żył i tworzył Paul Gauguin, po amerykańskie placówki (The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Museum of Fine Arts w Bostonie), w których zachowane są jego wyjątkowe dzieła, reżyser Claudio Poli zabiera widza w wyjątkową podróż przez życie odkrytego na nowo rewolucjonisty współczesnego malarstwa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

13.06.2021, 15:15 Kino Kameralne Cafe
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D
16.06.2021, 19:15 Kino Kameralne Cafe
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D

Brak wydarzeń w: Gdańsk

Recenzje

Brak recenzji

Polecane