spektakl
Wystawa na ekranie: Impresjoniści i człowiek, który ich stworzył

spektakl

Wystawa na ekranie: Impresjoniści i człowiek, który ich stworzył

Wystawa na ekranie: Impresjoniści i człowiek, który ich stworzył - Bilety na spektakl teatralny

Wystawa na ekranie: Impresjoniści i człowiek, który ich stworzył | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

Wystawa na ekranie: Impresjoniści i człowiek, który ich stworzył

Exhibition on screen: The Impressionists and the man who made them

Najpopularniejsi artyści na świecie – choć początkowo słowo „impresjoniści” było określeniem pejoratywnym. Dziś prace Cézanne’a, Moneta, Degasa i innych członków tego prądu w sztuce warte są dziesiątki milionów dolarów. Ale kim naprawdę byli? Dlaczego i jak malowali? Co sprawia, że od tak dawna budzą podziw?

Aby pomóc odpowiedzieć na te pytania, twórcom filmu zapewniono dostęp do nowej wielkiej wystawy, która koncentruje się wokół osoby Paula Durand-Ruela – dziewiętnastowiecznego kolekcjonera sztuki, zdeklarowanego orędownika impresjonizmu. Ta wyczekiwana wystawa jest chyba najwszechstronniejszą wystawą impresjonistów, jaka odbyła się do tej pory. Dzięki odważnej decyzji, by wystawić impresjonistów w Nowym Jorku w 1886 roku, Durand-Ruel przedstawił oświeconym bogatym Amerykanom nowoczesne malarstwo francuskie. W ten sposób nie tylko wypełnił wielkie amerykańskie galerie arcydziełami impresjonistów, ale również utrzymał impresjonizm przy życiu, gdy ten stanął w obliczu całkowitej klęski.

Film prezentuje dzieła zgromadzone w Musée du Luxembourg w Paryżu, National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art.

Czas trwania seansu: 96 minut

https://www.youtube.com/watch?v=iRcS2Fde3g8&feature=youtu.be

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane