Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

Wystawa na ekranie: „Nenufary Moneta”

film

Wystawa na ekranie: „Nenufary Moneta”

Wystawa na ekranie: „Nenufary Moneta” - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Dokument opowiada o pochodzeniu i powstaniu ogromnego dzieła sztuki, które zerwało z wszelkimi konwencjami. Jest to opowieść o obsesji artysty na punkcie światła i wody, z której malarz nie mógł się wyrwać, więc przekształcił ją w swój własny rodzaj magii. To także opowieść o radykalnych ideach, które zrewolucjonizowały sztukę współczesną: wyraźnym zamiarem Moneta było przeniesienie na płótno „pierwszego, czystego wrażenia” form i przedmiotów, jakie pojawiają się w oku, które nigdy wcześniej ich nie widziało. Film jest wyjątkowym, ekskluzywnym spojrzeniem na arcydzieła znajdujące się w Muzeum Orangerie, Muzeum Marmottan, Muzeum Orsay i Giverny, gdzie mieszkał i tworzył Monet, po raz pierwszy ukazane na dużym ekranie, aby zapewnić niepowtarzalne wrażenia widzom obcującym z pięknem jego „Nenufarów”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Wystawa na ekranie: „Nenufary Moneta”


Jak działają recenzje?
Wspaniała wystawa na ekranie! Daje możliwość zwiedzenia miejsc do których jeszcze nie dotarliśmy. Umożliwia podróżowanie z artystą i poznawanie jego najwspanialszych dzieł. Polecam.
04.10.2021 18:32
Wystawa na ekranie: „Nenufary Moneta”
Gdańsk, 03.10.2021
Kino Kameralne Cafe
Ciekawie, płynnie snuta opowieść o zmaganiu się Clauda Moneta z pasją, zatraceniu i odnajdowaniu w malowaniu krajobrazów, poszukiwaniu obiektu po omacku, z jednoczesną jasna wizją tego, czego pragnie. Nenufary nabrały jeszcze większej głębi i symboliki. Bardzo mi się podobało.
AlicjaN 04.10.2021 09:30
Wystawa na ekranie: „Nenufary Moneta”
Gdańsk, 03.10.2021
Kino Kameralne Cafe
Chętnie poszłabym jeszcze raz
AdaW 10.03.2021 20:45
Wystawa na ekranie: „Nenufary Moneta”
Rybnik, 06.03.2021
Teatr Ziemi Rybnickiej

Polecane z kategorii film