film

Zabij to i wyjedź z tego miasta

film

Zabij to i wyjedź z tego miasta

Zabij to i wyjedź z tego miasta - Bilety do kina

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją. Z biegiem lat miasto rozwija się w jego wyobraźni. Pewnego dnia bohaterowie i idole z dzieciństwa znani z literatury i kreskówek, którzy w świadomości kolejnych pokoleń są wiecznie młodzi, przybywają nieproszeni. Kiedy nasz bohater odkrywa, że wszyscy się zestarzeli, a wieczna młodość nie istnieje, postanawia wrócić do prawdziwego życia. Film jest autobiograficzną impresją, reminiscencją obrazów z dzieciństwa, w której odżywa wspomnienie nieżyjących rodziców i rodzinnego miasta Łodzi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Zabij to i wyjedź z tego miasta

Film doskonały pomimo, że dość smutny. Kino Kameralne Cafe w Gdańsku uwielbiam, czyli KUMULACJA !!! BYŁO WARTO !!!
Film niezwykły, polecam! Choć raczej osobom o silnej psychice i dużych pokładach optymizmu... Miejsce piękne, bardzo klimatyczne, miła obsługa 🙂
Super film. Polecam gorąco!
Obsługa w porządku, bardzo ładna i klimatyczna sala, ciekawy film. Ogólnie wszystko w porządku i do polecenia
Cudowny film
Poraża i paraliżuje. Boli ale w piękny sposób.
Brak fabuły
Świetny film. Poruszył wiele trudnych tematów i skłonił do refleksji. Dziękuję
Po raz pierwszy byliśmy w Kinie Cafe na Lektykarskiej. Miejsce , które nie może się nie podobać. Jest atmosfera , nastrój do oglądania i ..."przeżywania " filmów studyjnych nawet w czasie w jakim przyszło nam żyć czyli w pandemii. Sam film jest tak inny i tak prawdziwy jak niewiele wcześniej udało nam się z żoną obejrzeć. Indywidualny i prawdziwy do bólu. Twórca filmu , jego historia i nazwijmy to przemyślenia w połączeniu z muzyką Nalepy to rzeczywiście kapitalny pomysł , a efekt to przyczynek do naprawdę głębokiej indywidualnej oceny w zależności od wrażliwości i peselu... K.J.
Klimatyczne miejsce. A sam sens zmusza do głębszej refleksji po opuszczeniu kinowego fotela. Czy to nie definicja dobrej sztuki?
Świetny
Wszystko w najlepszym porządku. Wspaniały film poruszający najwrazliwsze struny. Miejsce klimatyczne i organizacyjnie wszystko dopięte.
Film bardzo inny od tych które do tej pory oglądałam. Jest w nim dużo emocji, jest nieprzewidywalny. Świetna muzyka. Całość stanowi kompletne dzieło. Gorąco polecam.
Film zdecydowanie warty zobaczenia! Łódź oczami Wilczyńskiego przeraża i ocieka melancholią, którą chyba już gdzieś każdy z nas widział. Jednak przy muzyce Tadeuszy Nalepy i kojącym głosie Andrzeja Wajdy czy Ireny Kwiatkowskiej jakoś tak lżej na duszy.
Łukasz 15.02.2021 10:55
Film trudny w odbiorze. Tylko dla wprawionych kinomanów.
miłe kameralne miejsce do , którego chętnie wracamy
Ciekawe, chociaż trzeba by zobaczyć jeszcze raz żeby zrozumieć
W pierwszych minutach filmu odpadła klamka od drzwi wejściowych i próby jej naprawienia były nieco rozpraszające - tym bardziej przy subtelnej narracji oglądanego filmu

Polecane z kategorii film