inne

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Taniec współczesny

inne

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Taniec współczesny

Aktywne Popołudnie na Smolnej - Taniec współczesny - Bilety

Aktywne Popołudnie na Smolnej TANIEC WSPÓŁCZESNY WARSZTAT

PROWADZENIE: Agnieszka Sikorska

Taniec współczesny - wprowadzenie. Podczas zajęć uczestnicy „przywitają się” z szeroko pojętą techniką tańca współczesnego. Poświęcą czas na poznanie podstaw przepływu ruchu, przemieszczeń i przetoczeń typowych dla tej techniki. Oswoją się z podłogą, a poprzez naukę sekwencji ruchów połączą się także z muzykalnością, płynnością i wewnętrznym tancerzem / tancerką.

Zajęcia adresowane do osób w wieku 16+, które pragną rozpocząć przygodę z tą formą ruchu. W przyjemnej atmosferze każdy będzie mógł roztańczyć swoje ciało.

Agnieszka Sikorska – tancerka i choreograf. Podczas edukacji poznała różne style tańca. Ostatecznie osadziła się w tańcu współczesnym, wzbogacając warsztat o techniki improwizacji, metodę Gaga i inne dziedziny ruchu, jak joga, czy capoeira. W tańcu interesuje ją praca ze świadomością ciała, poszukiwanie nowych form ekspresji, odnalezienie przyjemności i rozluźnienia przy jednoczesnej dynamice ruchu.
Jest absolwentką kierunku taniec na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (2012–2015). Przez pół roku studiowała w ramach stypendium na Academy of Performing Arts w Pradze. Edukację wspierała wieloma warsztatami, m.in. Gaga Winter Intensive w Tel Awiwie, gdzie miała zajęcia z Ohadem Naharinem i tancerzami teatru tańca Batsheva Dane Company; Agitart Festiwal i Intensywny Warsztat w Figueres w Hiszpanii, Technika Feldenkreisa z Ivanem Wolfem, Dynamic Phrasing i Floorwork z Maciejem Kuźmińskim, BMC i Improwizacja z Iwoną Olszowską i wiele innych. Uczestniczyła również w programie edukacyjnym Warsaw Dance Department (2016). W Izraelu spędziła dwa miesiące intensywnie trenując gaga, taniec współczesny, jogę. Miała okazję brać udział w zajęciach zespołów Batsheva, Vertigo oraz Yasmeen Godder Dance Company.

O cyklu „Aktywne popołudnie na Smolnej”

Aktywne Popołudnie na Smolnej to cykl krótkich serii lub pojedynczych warsztatów różnych form ruchowych i tanecznych. Zajęcia odbywają się w sobotnie popołudnia w sali tanecznej Domu Kultury Śródmieście przy Smolnej 9. Cena jednych zajęć: 20 PLN.

Cena jednych zajęć: 20 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Aktywne Popołudnie na Smolnej - Taniec współczesny

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne