inne

Bośnia. Kraj spalonego sąsiada

inne

Bośnia. Kraj spalonego sąsiada

Bośnia. Kraj spalonego sąsiada - Bilety

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie

Bośnia i Hercegowina, państwo federacyjne, istniejące od 1992 roku, którego stolicą jest słynne, oblężone w latach 90. Sarajewo. Najsmutniejsze państwo Półwyspu Bałkańskiego, do dziś naznaczone tragicznym piętnem wojny, naznaczone ruinami ponad ziemią, minami w ziemi oraz w umysłach mieszkańców tego państwa. Teren najlepiej chyba określony mianem „bośniackiego chaosu”. A jednocześnie piękny, jak to Bałkany, przyrodniczo, geograficznie i geologicznie teren.
Wymarzony dla jeźdźców 4×4, pełen bezdroży, przepięknych widoków na szczytach połonin, szlaków prowadzących, zdawałoby się „donikąd”. A prowadzących w górskie jeziora, wioski zagubione w górach na wysokości niewiele mniejszej, niż Kasprowy Wierch przy śladowej liczbie turystów. To wreszcie kraj wielu wyznań i niestety miejsce, w którym każda z tych nacji uważa za stosowne zaakcentować swoją wyższość nad innymi.
Odwiedzimy zarówno stolicę, z jej smaczkami (stadion Kośevo, tunel nadziei), jak i najwyższe połoniny, miasta-symbole, hity turystyczne oraz miejsca, które „odkryliśmy” dla siebie, ale się nimi podzielimy!
O Bośni i Hercegowinie opowiedzą Barbara i Andrzej Pasławscy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Bośnia. Kraj spalonego sąsiada

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne