koncert

CZYTELNIA SŁOW I DŹWIĘKÓW ELEKTRA: „Biały Kruk Czarnego Krążka” - koncert i wernisaż wystawy

koncert

CZYTELNIA SŁOW I DŹWIĘKÓW ELEKTRA: „Biały Kruk Czarnego Krążka” - koncert i wernisaż wystawy

CZYTELNIA SŁOW I DŹWIĘKÓW ELEKTRA: „Biały Kruk Czarnego Krążka” - koncert i wernisaż wystawy - Bilety na koncert

CZYTELNIA SŁOW I DŹWIĘKÓW ELEKTRA: „Biały Kruk Czarnego Krążka” - koncert i wernisaż wystawy

Interdyscyplinarne wydarzenie poświęcone legendarnej serii wydawniczej „Biały Kruk Czarnego Krążka”.

Klub Płytowy Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego był oknem na świat, dzięki któremu całe pokolenie Polek i Polaków, miało okazję poznawać najnowsze trendy polskiego i światowego jazzu, odkrywać perełki muzyki etnicznej i awangardowej.

W ten zimowy poniedziałek na sali widowiskowej Mazowieckiego Instytutu Kultury wystąpi legendarny jazzman Leszek Żądło, który niemal pięćdziesiąt lat temu debiutował w Klubie Płytowym „Biały Kruk…”, fre-jazzową epopeją „Inner Silence”. W duecie z Joachmiem Menclem zabiorą nas w międzyplanetarną podróż, specjalnym programem zatytułowanym „Cosmic Silence”. Oprawą wizualną koncertu zajmie się Mistrz analogowych projekcji video: Darek Pietraszewski, działający pod kryptonimem Copy Corpo.

Na drugą część wieczoru zapraszamy do Czytelni Elektra, gdzie odbędzie się wyjątkowy wernisaż prac Tomka Głowackiego. Artysta, prywatnie miłośnik czarnego krążka, stworzył serię dwunastu nowych okładek do wybranych tytułów z serii, które w epoce często wydawano w okładkach zastępczych.

Projekty Tomka Głowackiego tchną nowe życie w te wydawnictwa, pozwalają spojrzeć na „Białego Kruka…” z nowej perspektywy. Uświadamiają nam, że płyty kryjące się w wyblakłych okładkach z charakterystycznym patefonem, skrywają wyjątkowe muzyczne skarby, inspirujące kolejne pokolenia kolekcjonerek i kolekcjonerów białych kruków czarnego krążka.

Okładki zaprojektowane przez Tomka Głowackiego, zostaną wydane w limitowanym nakładzie, dystrybuowanym w trakcie wernisażu.

Dodatkowe info:
Koncert będzie rejestrowany z myślą o wydaniu płyty winylowej w 2022 roku.
Okładki zaprojektowane przez Tomka Głowackiego, zostaną wydane w limitowanym nakładzie, dystrybuowanym w trakcie wernisażu

Bilety: obowiązuja bezpłatne wejściówki do pobrania online lub w Punkcie Informacyjnym Mazowieckiego Instytutu Kultury

Dostępnośc: pętla indukcyjna

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: CZYTELNIA SŁOW I DŹWIĘKÓW ELEKTRA: „Biały Kruk Czarnego Krążka” - koncert i wernisaż wystawy

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert