inne

De Profundis –  Beksiński VR 

inne

De Profundis –  Beksiński VR 

De Profundis –  Beksiński VR  - Bilety

De Profundis – Beksiński VR

Podróż przez świat obrazów Zdzisława Beksińskiego w wirtualnej rzeczywistości .

De Profundis jest w pełni immersyjnym, opartym na wirtualnej rzeczywistości doświadczeniem, pozwalającym widzowi eksplorować przestrzenie najbardziej znanych obrazów Zdzisława Beksińskiego. Głównym zamysłem projektu, stworzonego przez Jakuba Ruszałę – studio 11th Dimension, jest udostępnienie miłośnikom malarstwa nowej formy interakcji ze sztuką. Podróży towarzyszy ambientowa muzyka oraz dźwięki otoczenia.

Okulary VR izolują widza od świata zewnętrznego, pozwalając na osobistą podróż w głąb obrazów.

8-minutowe doświadczenie, prowadzi zwiedzającego poprzez cztery surrealistyczne światy z pogranicza jawy i snu. Elementy otoczenia oraz animacje postaci z oryginalnych obrazów Beksińskiego, angażują użytkownika potęgując wrażenie przeniesienia do innego miejsca. Podróż poprzedza spacer w wirtualnej galerii zawierającej najbardziej znane dzieła malarza.

Na projekcje VR zapraszamy w godzinach od 11.00 do 18.00. Na każdą z wybranych godzin może wejść w sumie 12 osób, czas trwania projekcji ok.8 min.Podczas wydarzenia dostępne będą dwa stanowiska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje De Profundis –  Beksiński VR 

Poruszają mnie obrazy Beksińskiego a zobaczenie ich "na żywo" to była naprawdę okazja, do tego szkice i fotografie - naprawdę warto. Technologia viar była mi całkiem nieznana, obrazy Beksińskiego w tej technologii to odrębny świat - te 8 minut "pokazu" zrobiły mi dzień - na długo zostałam w tej 'kołysce' - kto widział wie o co mi chodzi....

Polecane z kategorii inne