Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

inne

„Fedrowani w godce”

inne

„Fedrowani w godce”

„Fedrowani w godce” - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Fedrowani w godce”

Stowarzyszenie „Vladislavia” oraz Wodzisławskie Centrum Kultury zapraszają na galę konkursu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”, która odbędzie się w piątek, 14 grudnia o 17:00 i 19:00.

Koncert zwieńczy przesłuchania, które zostały zaplanowane na 29 i 30 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Ich uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w latach ubiegłych muszą oni zaprezentować monolog opowiadający o śląskiej rodzinie lub tradycjach górniczych. Jurorzy wybierają najlepszych gawędziarzy.

-Bardzo nas cieszy, ze w tym roku do konkursu zgłosiło się prawie 85 uczestników z ponad 30 różnych placówek, takie zainteresowanie konkursem pokazuje, że gwara śląska ma się dobrze, a młodzi ludzie mają o czym „godać”, bo niejednokrotnie pojawią się teksty własnego autorstwa - mówi Dorota Mikołasek, wiceprezes Stowarzyszenia „Vladislavia”.

Podczas Gali obok występów laureatów, publiczność będzie miała okazję wysłuchać znane śląskie piosenki oraz zobaczyć koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia" pt. " Ni ma, nie idzie, nie do sie".

- Koncert galowy „Fedrowani w godce” to co roku wielkie wydarzenie dla Wodzisławskiego Centrum Kultury. Na scenie prezentowane są gwara śląska, tradycje górnicze i śląska sztuka ludowa. To ważne, by pielęgnować naszą tożsamość regionalną – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Bilety na koncert o godz.17:00 do nabycia w kasie WCK lub za pośrednictwem strony https://wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet. Bilety na koncert o 19:00 do nabycia u instruktorów ZPiT „Vladislavia” lub na godzinę przed koncertem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Fedrowani w godce”

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne