inne

KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - ADRIAN GRONEK - "Alaska - swoje trzeba przejść"

inne

KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - ADRIAN GRONEK - "Alaska - swoje trzeba przejść"

KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - ADRIAN GRONEK - "Alaska - swoje trzeba przejść" - Bilety

Samotna wyprawa. Dwa miesiące na Alasce. Cel: dotrzeć piechotą z Anchorage do Fairbanks, eksplorując głównie surową i wymagającą dzicz. Próba pogodzenia dwóch żywiołów - zacięcia czysto sportowego (dystans, czas, tempo) i survivalu. Jak się jednak często okazuje, natura potrafi pisać swój własny, nieco inny scenariusz. Opowieść o drodze, która z asfaltu szybko zbacza w las, by wieść przez góry i lodowce Parku Denali.

Historia o nieustannym mierzeniu się z trudnościami przekraczającymi wyobrażenia - zarówno tymi terenowymi, technicznymi, jak i ograniczeniami własnego organizmu. Szkoła pokory, cierpliwości, życia. Cztery tygodnie, które zweryfikowały wszystkie umiejętności i wystawiły na próbę odporność psychiczną. Reagowanie tu i teraz, chłodna kalkulacja, pogodzenie wstępnych założeń z nieubłaganymi, okrutnie konsekwentnymi, zastanymi warunkami. Ostatecznie konieczność podjęcia decyzji o przeprowadzeniu akcji autoratunkowej (pokonanie rzeki) kosztem poświęcenia całości sprzętu, ale przy zachowaniu czegoś o wiele cenniejszego. Koniec...? Upór i wiara w marzenia nie pozwalają się jednak poddać, każą iść dalej i po raz kolejny udowadniają, że podjęcie próby otwiera nie tylko nowe, nieprzewidziane możliwości, lecz także (a może przede wszystkim) oczy i umysł. Ostatni etap, ukończenie trasy. Na razie to tylko kropka, bo "i" ma dopiero nastąpić.

Adrian Gronek o sobie:

Zwierzę dwunożne, z lubością poruszające się na czterech. Wędruje, wspina się, lubi stawiać sobie wymagające, sportowe cele i sprawdzać granice własnych możliwości. Kocha Północ.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje KLUB OBIEŻYŚWIATÓW - ADRIAN GRONEK - "Alaska - swoje trzeba przejść"

wielki podziw dla Adriana Gronka za to co dokonał i za dalsze plany.
Bardzo ciekawe, fajny był etap zadawania pytań gdyż wtedy Pan Adrian bardziej nawiązywał kontakt z ludźmi. Ogólnie pozytywne odczucia.
Świetne spotkanie dla miłośników podróżowania :)
Bardzo ciekawa prezentacja z wyjazdu na Alaskę Adriana Gronka

Polecane z kategorii inne