inne

Klub Obieżyświatów - Michał Kupczyk - "Co kryje się za wielkim murem chińskim ( 万里长城 Wànlǐ Chángchéng) ?"

inne

Klub Obieżyświatów - Michał Kupczyk - "Co kryje się za wielkim murem chińskim ( 万里长城 Wànlǐ Chángchéng) ?"

Klub Obieżyświatów - Michał Kupczyk - "Co kryje się za wielkim murem chińskim ( 万里长城  Wànlǐ Chángchéng) ?" - Bilety

Dr Michał Kupczyk - jest znanym ornitologiem, przyrodnikiem, podróżnikiem i społecznikiem. Z zamiłowania dokumentalistą przyrody. Wśród społeczeństwa z wielką pasją popularyzuje wiedzę przyrodniczą i uczula na piękno polskiego krajobrazu. Zajmuje się tym od początku lat 1980. ubiegłego wieku i czyni to do dziś. Pokłosiem tej pracy jest silny ruch ornitologii amatorskiej. Wygłasza liczne prelekcje, realizuje wykłady, programy telewizyjne i radiowe, współpracuje z wieloma instytucjami. Jest autorem ponad stu prac naukowych i popularnonaukowych, a także kilku wydawnictw książkowych. Wykonał ok 60 opracowań eksperckich. Jest nauczycielem akademickim i naukowcem. Całą karierę naukowo-badawczo-dydaktyczną związał z UAM Poznań - najpierw jako student, a od 1980 jako pracownik.

Organizował i brał udział w wyprawach do Afryki, Chin i Mongolii. Jest zdobywcą najwyższego szczytu Afryki – Kilimandżaro oraz szczytu Margherita w Górach Księżycowych. Ostatnio podróżuje po krajach skandynawskich (Laponia, Islandia, Wyspy Owcze). Zna dobrze język angielski, rosyjski biernie zaś francuski, chiński.

O swoich podróżach po Chinach opowie podczas spotkania w Domu Kultury Pod Lipami. Opowieść o Murze Chińskim uświetni pokaz zdjęć z wyprawy.

Chiny to pozycja obowiązkowa dla każdego podróżnika. To kraj, który fascynuje jak mało który na świecie. Kraj gdzie bieda miesza się z luksusem, historia z nowoczesnością, a kicz i tandeta z dziełami sztuki.

Zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Obieżyświatów - Michał Kupczyk - "Co kryje się za wielkim murem chińskim ( 万里长城 Wànlǐ Chángchéng) ?"

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne