inne

Klub Obieżyświatów - Ryszard Czajkowski: "Polskie wyprawy na Antarktydę"

inne

Klub Obieżyświatów - Ryszard Czajkowski: "Polskie wyprawy na Antarktydę"

Klub Obieżyświatów - Ryszard Czajkowski: "Polskie wyprawy na Antarktydę" - Bilety

Wspólnie z Poznańskim Klubem Podróżnika zapraszamy na spotkanie z Ryszardem Czajkowskim pt. "Polskie wyprawy na Antarktydę".

Ryszard Czajkowski - fizyk z wykształcenia, z zamiłowania podróżnik, autor programu telewizyjnego „Przez lądy i morza”. W czasie swoich podróży na wszystkie kontynenty wykonał kilkadziesiąt filmów o charakterze podróżniczo geograficznym i ponad dwieście programów telewizyjnych. Wynikiem jego podróży są reportaże w periodykach i dwanaście indywidualnych wystaw fotograficznychprezentowanych w Polsce, a nawet poza granicami.
Pierwsze jego wyprawy - to wyprawy polarne na Antarktydę i Spitsbergen. Początkowo interesował się krajobrazem, ale po pierwszej wyprawie do Indii w 1971r., a później do innych krajów Azji i Afryki, coraz bardziej interesują go ludzie, ich życiowe motywacje i religie.
W uznaniu jego działalności, na Antarktydzie nazwano górę jego imieniem (Czajkowski Needle) i został członkiem prestiżowego nowojorskiego klubu „The Explorers Club”.

"Mija 50 lat jak spełniło się moje największe marzenie. Jesienią 1965 roku ruszałem z wyprawą na Antarktydę. Czytając o wielkich odkrywczych wyprawach marzyłem, by kiedyś też dotrzeć do biegunów. Wydawało mi się to zupełnie nieprawdopodobne, a jednak się stało. Ruszałem na wielką przygodę w czasach gdy mieliśmy trudności z jakimkolwiek podróżowaniem i to nie tylko ze względów politycznych, a również ze względu na ceny. A tu lecę na Antarktydę. Już etapy podróży przyczyniają się do zawrotów głowy - Cejlon, Indonezja, Australia. Była to moja pierwsza podróż, ale i największa. Trwała 17 miesięcy. 10 lat później brałem udział w budowie Stacji Arctowskiego na wyspie Króla Jerzego.
Chcę Państwu opowiedzieć o tych obu wyprawach."

Podczas spotkania można nabyć książkę Ryszarda Czajkowskiego "Rok w lodach Antarktydy", która ukazała się w 2015 roku. Promocyjna cena 30 zł

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Obieżyświatów - Ryszard Czajkowski: "Polskie wyprawy na Antarktydę"

Bardzo ciekawy temat spotkania, a Pan Ryszard Czajkowski urzeka wprost pogodą ducha, zapałem :) myślę, że niejedna osoba po wczorajszym spotkaniu ruszyłaby śladami wypraw Pana Ryszarda!!

Polecane z kategorii inne