Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

inne

Kolumbia i Ekwador

inne

Kolumbia i Ekwador

Kolumbia i Ekwador - inne
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja online lub telefonicznie

Kolumbia i Ekwador to kraje wiecznego lata, gdzie pory roku ludzie wymyślają sami. Im bliżej równika, tym pogoda staje się bardziej jednorodna każdego dnia. Często ranki są pogodne i słoneczne, a wieczory pochmurne i deszczowe. Ekwador i Kolumbia to kraje niezwykle zróżnicowane przyrodniczo: od niezdobytych andyjskich szczytów, po dzikie dżungle Amazonii. Żyje tu wiele egzotycznych gatunków zwierząt: anakondy, kapibary, piranie, a w górach wikunie i kondory. Wreszcie, Ekwador i Kolumbia to mozaika etniczna: rodowici Indianie, potomkowie hiszpańskich kolonizatorów i afrykańskich niewolników.
Podróżowanie po Kolumbii i Ekwadorze jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś. Zaczynamy od pełnej zabytków Bogoty (Kolumbia). Kolejne miejsce to położona nad Morzem Karaibskim kolonialna Cartagena, gdzie czekają nas spacery starymi, zabytkowymi uliczkami, a także wypoczynek. Z Cartageny pojedziemy do Santa Marta, gdzie w Parku Narodowym Tayrona zobaczymy jedne z najpiękniejszych plaż na świecie i udamy się na spacery po dżungli. Następnie czeka nas przelot do Cali, gdzie rozpocznie się nasza andyjska przygoda w krainie Indian. Odwiedzimy najstarsze stanowiska archeologiczne kultury prekolumbijskiej, ukryte głęboko w dżungli.

Wreszcie dotrzemy do Ekwadoru i miejscowości Otavalo, gdzie w każdą sobotę odbywa się wielki indiański market. W Quito – stolicy Ekwadoru, będziemy spacerować zabytkowymi, stromymi uliczkami, zwiedzimy piękne, bogato zdobione kościoły i udamy się do „środka świata” na równiku. Dalej na południe odwiedzimy parki narodowe pełne majestatycznych, ośnieżonych szczytów wulkanów. Zobaczymy Cotopaxi i Chimborazo – najbardziej oddalony od centrum ziemi wierzchołek. Będziemy też spacerować kalderą wulkanu Quilotoa, w którego wnętrzu znajduje się olbrzymie jezioro. Na koniec odpoczniemy w starej, kolonialnej Cuence.

Autor prelekcji: Tomasz Tułak

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Kolumbia i Ekwador

Spotkanie nie wywarło na mnie wrażenia, którego oczekiwałem. Kwestie wypowiadane przez prowadzącego były podawane uczestnikom w sposób chaotyczny z wieloma przejęzyczeniami, co nie pozwoliło się w pełni wczuć w ciekawy temat spotkania.
Andrzej 27.02.2019 08:50

Polecane z kategorii inne