Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

dla dzieci

„MI SIE” - Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Rabki – Zdrój spektakl dla najnajów

dla dzieci

„MI SIE” - Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Rabki – Zdrój spektakl dla najnajów

„MI SIE” - Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Rabki – Zdrój spektakl dla najnajów - dla dzieci
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„MI SIE” - Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Rabki – Zdrój
spektakl dla najnajów

Inspiracja dla najnowszego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie jest dzień codzienny rodziny z małym dzieckiem, które ze względów oczywistych nie przejmuje sie harmonogramem dnia rodziców, a najwięcej chęci do zabawy ma wtedy, kiedy trzeba iść spać. Małe MISIO ma swoje pomysły na zabawę i wciąga w nie całą widownię. Kanwa spektaklu są próby uśpienia najmłodszego członka rodziny przez rodzinę MISIÓW. U źródeł inspiracji stylistycznych leżą matrioszki i wańki-wstańki – zabawki z tradycji rosyjskiej i japońskiej.

Przedstawienie jest zrealizowane w nurcie teatru najnajowego, więc możemy się spodziewać przyjaznej atmosfery, spokojnych, naturalnych, wykonywanych na żywo dźwięków i oszczędnej kolorystyki. Scenografia utrzymana jest w konwencji czerni i bieli, a kształty oparte o kształt trójkąta. Wyraziste kształty i proste kolory wspomagają rozwój małego człowieka, działania w sekwencjach porządkują umysł, proste, pojedyncze słowa zachęcają do mówienia. Nie zabraknie też elementów integracji sensorycznej, tak ważnej dla rozwoju w pierwszych latach życia. Rodzice być może odkryją nowe sposoby usypiania maluchów, a może nawet nowe sposoby na zabawę, a może jedno i drugie.

Dostosowane do sytuacji epidemicznej:
Bliskie relacje z widzami, typowe dla teatru dla najmłodszych, zastąpione są równoległymi zabawami na odległość, a doświadczanie sensoryczne sztuki skupione jest na stopach - dzieci bawią się w chodzenie po wybranych kolorach i fakturach. Wyszliśmy z założenia, ze dotykanie stopami jest bezpieczniejsze ze względów epidemiologicznych niż dotykanie rękoma. Aktorzy nakładają też w trakcie integracji sympatyczne "misiowe" maseczki.

scenariusz i reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki
scenografia - Marta Skrocka
muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek” Nowak, Stanisław Mysza
występują: Cezary Skrocki i Marta Skrocka
spektakl dla widzów powyżej 1 r.ż.
czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy

Na spektakl należy zakupić bilety zarówno dla dziecka jak i opiekuna. Obowiązuje jedna cena biletów dla dzieci i osób dorosłych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „MI SIE” - Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Rabki – Zdrój spektakl dla najnajów

Córeczka (2 lata) bardzo podekscytowana spektaklem, podobało jej się. Świetnie dobrane do wieku dzieci: muzyka, kontarstowa kolorystyka i temat. A na koniec możliwość zabawy! Polecam!
Anna 27.01.2022 19:44
„MI SIE” - Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Rabki – Zdrój spektakl dla najnajów
Kraków, 25.01.2022
NCK 3, Budynek C

Polecane z kategorii dla dzieci