inne

Megan Bridge w Krakowskim Centrum Choreograficznym!

inne

Megan Bridge w Krakowskim Centrum Choreograficznym!

Megan Bridge w Krakowskim Centrum Choreograficznym! - Bilety

Zapraszamy na lekcję otwartą we środę 28 listopada w Studiu KCC w godz. 10:00-12:00
cena wejściówki: 30 zł

Opis warsztatu:
Widening the Circle: Somatic Composition: an improvisation workshop with Megan Bridge /
Poszerzenie Kręgu: Kompozycja somatyczna: warsztaty improwizacji z Megan Bridge

Te warsztaty są zaproszeniem do wzięcia udziału w bieżącej chwili, do uważności i do wyostrzenia świadomości.
Improwizacja, w swoim centrum, jest procesem podejmowania decyzji. Śledzenie naszego ruchu pozwala nam dokonywać kompozycyjnych wyborów w czasie rzeczywistym, a ponieważ nasza umiejętność śledzenia z momentu na moment rośnie, zyskujemy poczucie pewność w planowaniu naszej natychmiastowej odpowiedzi somatycznej.
Taniec improwizacyjny to także wspólna praktyka słuchania ze współpracownikami: muzyką / muzykami, innymi tancerzami, przestrzenią, publicznością. Pracujemy, aby obserwować wszystkie te wpływy wraz z ciałem, i podchodzimy do wyobrażeń oraz sposobu, w jaki używamy naszych oczu i spojrzenia do przedłużenia naszej praktyki ruchu. “Poszerzenie kręgu” odnosi się do naszego pragnienia poszerzenia percepcji, umożliwienia jak największej liczbie współpracowników uczestniczenia w naszym procesie tworzeniu w danym momencie.
W Poszerzaniu kręgu: kompozycji somatycznej, Megan Bridge czerpie z własnych dziesięcioleci badań nad tańcem improwizowanym i intensywnych studiów z takimi mistrzami jak Steve Paxton, Lisa Nelson i Deborah Hay.

Megan Bridge – tancerka, choreografka, producentka, pedagog i pisarka tańca z Filadelfii. Jest współreżyserem <fidget>, platformy współpracy z kompozytorem, projektantem i muzykologiem Peterem Price. W styczniu 2016 roku Bridge dołączyła do wydziału tańca w Temple University jako profesor nadzwyczajny, gdzie prowadzi zajęcia tak praktyczne jak i teoretyczne. Pisze i redaguje dla thINKingDANCE i publikowała artykuły w Dance Magazine, Pointe i The Dance Chronicle. Była artystką rezydentką oraz wykłądała gościnnie na Haverford College, West Chester University, Franklin & Marshall College i University of Arizona. W 2013 roku została wyróżniona tytułem “Best of Philly” przez Philadelphia Magazine. Jako profesjonalna tancerka Bridge współpracował z choreografami i zespołami takimi jak Group Motion, Steve Paxton i Lisa Nelson, Jerome Bel, Willi Dorner, Lucinda Childs, David Gordon, Susan Rethorst i Headlong Dance Theatre, a także u boku Steve’a Paxtona, Lisy Nelson, Deborhy Hay, Xaviera LeRoy, Miguela Gutierreza i Jana Fabre’a. Dawała przedstwaienia jako tancerka i choreograf w wielu miastach w USA i za granicą w Austrii, Bułgarii, Kolumbii, na Cyprze, w Niemczech, Japonii, na Litwie, w Polsce, Afryce Południowej i Szwajcarii. Mieszka z mężem i dwójką dzieci w postindustrialnych przestrzeniach w północnej Filadelfii.

http://www.thefidget.org/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Megan Bridge w Krakowskim Centrum Choreograficznym!

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne