inne

Mentalny skok ze spadochronem - wprowadzenie do Restartingu - warsztaty

inne

Mentalny skok ze spadochronem - wprowadzenie do Restartingu - warsztaty

Mentalny skok ze spadochronem - wprowadzenie do Restartingu - warsztaty - Bilety

Mentalny skok ze spadochronem - wprowadzenie do Restartingu

26 maja (sobota), g. 15.30 – 17.30, sala 206, budynek A

Na warsztacie uczestnicy dowiedzą się dlaczego warto zajrzeć pod powierzchnię własnych „oczywistych” sądów i koncepcji. Własna podświadomość nie musi wcale być przed człowiekiem ukryta, a dotarcie do niej nie wymaga pięciu lat leżenia na kozetce u psychoanalityka. Szybko, a nawet nieodwracalnie można zmienić przeszkadzające dotąd przekonania na inne, bardziej rozwojowe.

Zrestartowanie mentalnego komputera przy większym zaangażowaniu pozwala na usunięcie uciążliwego i niefunkcjonalnego oprogramowania oraz odwirusowania twardego dysku. Tak znacząca zmiana odbędzie się pod jednym prostym warunkiem: osoba musi zdecydować się na zmianę swoich przekonań oraz wyrzucenie kilku śmieci. Powszechne „problemy” i trudności takie jak toksyczny związek, otyłość, depresja, brak motywacji do działania, praca, która nie daje satysfakcji, zdrada partnera, uzależnienia wszelkiego typu - to pewne powtarzające się wyzwania. Pracując wiele lat klasycznymi i konwencjonalnymi metodami psychoterapii, dr Izabela Kopaniszyn obserwowała nie tylko uniwersalne powtarzanie się tych problemów, ale także występowanie określonych wzorców ich powstawania. Okazywało się, że również przyczyny ludzkich zapętleń a nawet chorób są podobne. W ten sposób powstała autorska metoda grupowej pracy, zwana dziś Restartingiem.

Restarting to terapia grupowa, w trakcie której nie tylko odchodzi się od ograniczających przekonań po ich rozpoznaniu. To także sposób zastępowania tych niefunkcjonalnych skryptów nowymi przekonaniami, takim które służą większej wolności i radości z życia. W trakcie Restartingu można się przekonać, że inni to my. Inne osoby, które przychodzą na spotkanie grupy mają dokładnie te same lub podobne ograniczające przekonania. Doktor Kopaniszyn pomaga zobaczyć, że przekonania w ogóle nie są „nasze”. To przeważnie powtarzające się głosy z przeszłości w naszych głowach, to incepcja dokonana przez rodzinę, szkołę, media, narzędzia komunikacji. Nawet sam język i sposób, w jaki się go używa ma wpływ na to jak postrzega się rzeczywistość. Wszelkie rozpoznanie roli człowieka w świecie sprowadza się ostatecznie do zobaczenia i wprowadzenia w życie maksymy Alana Wattsa: „Bo życie nie jest problemem do rozwiązania ale tańcem do zatańczenia”.

dr Izabela Kopaniszyn (Easy Grace)* – psycholog transpersonalna, socjolog, coach, trener rozwoju osobistego, pisarka. Autorka książki „Ja czyli kto? O ego i superego jako wirusach systemu operacyjnego człowieka i o kilku prostych metodach wyleczenia się z choroby ja” oraz pracy doktorskiej „Podmiot a sacrum”. Zajmuje się odczytywaniem i zmianą obciążającego „oprogramowania” pola świadomości poprzez stosowanie krótkoterminowych metod tworzenia nowych wzorców, nawyków i ścieżek neuronalnych. Regularnie prowadzi w różnych miejscach na świecie warsztaty rozwojowe, m.in. ustawienia inspirowane pracą Berta Hellingera. Jest autorką metody osiągania ekstremalnie szybkich zmian (porównywanej do skoku ze spadochronem), zwanej Restartingiem. Założycielka Instytutu Nelumbo True Self Inquiry (http://www.nelumbo.pl/). Na stałe mieszka i pracuje w Portugalii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mentalny skok ze spadochronem - wprowadzenie do Restartingu - warsztaty

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne