inne

Mistrzostwa Polski w "Sabotażystę"

inne

Mistrzostwa Polski w "Sabotażystę"

Mistrzostwa Polski w "Sabotażystę" - Bilety

W sobotę 30 września włocławskie Centrum Kultury "Browar B." stanie się areną zmagań miłośników gier planszowych. Aż 9 włocławian rywalizować będzie o tytuł mistrza Polski 2017 w "Sabotażystę", a na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji podczas całodniowego festiwalu gier.

Kilkadziesiąt stołów z grami, liczne turnieje, płukanie złota, mnóstwo nagród i konkursów, a nawet bezpłatny autobus - to wszystko z okazji 1. Festiwalu Gier Planszowych i Karcianych "Gorączka Złota nad Wisłą" oraz Mistrzostw Polski w grę "Sabotażysta".

"Sabotażysta" to sympatyczna gra karciana o krasnalach, które za wszelką cenę próbują zdobyć złoto. Zawrotna popularność gry stała się powodem organizacji Mistrzostw Świata, w których corocznie startują gracze z Azji, Ameryki i Europy. W Polsce eliminacje odbywały sie w kilkudziesięciu miastach, a ponad 70 najlepszych graczy zmierzy się w walce o tytuł Mistrza Polski 2017 oraz awans do Mistrzostw Świata na Łotwie właśnie we Włocławku.

Centrum Kultury "Browar B." oraz wydawnictwo G3 – polski wydawca "Sabotażysty" – przygotowały dodatkowo festiwal gier. Wśród atrakcji będą m.in turniej dla najmłodszych w "Torcik", zawody w grę zręcznościową "Klask!" oraz "Ligretto Crazy". Bardziej wymagający gracze mogli będą rywalizować w grę logiczną "NMBR9" oraz zagrać w towarzyskim turnieju w "Sabotażystę". Polską premierę miała będzie gra "Wizard", w którą także są rozgrywki o mistrzostwo świata.

Wśród innych atrakcji z pewnością interesujący będzie pokaz płukania złota w wykonaniu Kopalni Złota w Złotym Stoku.

Specjalny dojazd na festiwal zapewni bezpłatny autobus MPK "Sabotażysta", który przez cały dzień krążył będzie od "Browaru B." przez osiedla Zazamcze, Południe i Kazimierza Wielkiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mistrzostwa Polski w "Sabotażystę"

Jak na pierwszą edycję imprezy, bardzo dobrze zorganizowane. Mnóstwo konkursów i atrakcji towarzyszących. Pomocnicy zawsze chętni do wytłumaczenia zasad. Było kilka niedociągnięć (np. kawiarnia, która według informacji podawanych w całym budynku miała być czynna od 14:00, a o 14:40 pani dopiero sprzątała w niej i poinformowała, że będzie czynna od 16.00).

Polecane z kategorii inne